Falken FK453CC | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Falken FK453CC

Falken
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Falken FK453CC

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Falken FK453CC to nowość 2012 renomowanego producenta opon samochodowych — Falken Tire Corporation, który jest filią japońskiego koncernu Sumitomo Rubber Industries. W ostatnich latach ta marka skoncentrowała się na produkcji opon Ultra High Perfomance o wysokich osiągach.

Ten model to najnowszej generacji opona do samochodów sportowych, sedanów i SUV-ów, która oferuje maksymalny komfort jazdy i wysokie osiągi.

Model ten był testowany na "Północnej pętli" toru Nürburgring, najdłuższym i najtrudniejszym torze wyścigowym na świecie, i osiągnął doskonałe wyniki.

Główną cechą tej opony jest doskonałe trzymanie się drogi przy dużych prędkościach, co stawia ją na równi z innymi sportowymi oponami terenowymi. Przyczynia się do tego szczególnie wytrzymała rama w porównaniu z innymi oponami tego segmentu. Konstrukcja NUR-Spec składa się z dwóch wzmocnionych nylonem warstw, dzięki czemu opona doskonale zachowuje się przy najwyższych prędkościach.

Dodatkowo obszary barkowe tej opony są zaokrąglone, co według projektantów opony zapewnia o 21% lepszą kontrolę nad kierownicą niż jej poprzedniczka, co jest oczywiście bardzo ważne podczas pokonywania zakrętów — pozwala to na pokonywanie ich z jak najmniejszą utratą prędkości.

Opony Falken FK453CC charakteryzują się asymetrycznym kierunkowym wzorem bieżnika. Duże bloki w strefach barkowych zapewniają nie tylko sterowność, ale także lepsze właściwości hamowania. Jednocześnie, dzięki przemyślanej konstrukcji i optymalnemu rozmieszczeniu bloków bieżnika, opona jest bardzo cicha — komfort akustyczny został zwiększony o 15 %.

Cztery podłużne rowki w strefie kontaktu opony z podłożem zapewniają szybkie i skuteczne usuwanie wilgoci z nawierzchni. Dodatkowo specjalne żebra w strefie barkowej przecinają film wodny i umożliwiają szybsze odprowadzanie wody z bieżnika.

Wszystkie te cechy w połączeniu jeszcze lepiej zapobiegają zjawisku aquaplaningu. Zewnętrzna część opony została wzmocniona, co skraca drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

Dostępne rozmiary opon Falken FK453CC

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.