GT Radial SportActive | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

GT Radial SportActive

GT Radial
Dostawa gratis

Wyszukaj opony GT Radial SportActive

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 2 lata
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.50/6

GT Radial SportActive została opracowana z myślą o dość specyficznej kategorii właścicieli samochodów. Dotyczy to również tych, którzy cenią sobie sportowe, wyrafinowane prowadzenie i niezawodną przyczepność przy dużych prędkościach. Konstrukcja tego modelu należy do stosowania w samochodach osobowych o dużej mocy.

Jednym z takich środków podjętych w celu zapewnienia maksymalnej trakcji przy dużych prędkościach jest profil bieżnika. Część środkowa jest zasadniczo płaska, natomiast strefy barkowe mają promień taki, że powierzchnia styku nie zmienia się pod wpływem sił przyspieszenia o przeciwnym kierunku. Stabilność jej kształtu i wymiarów zapewnia wysoką przyczepność i przewidywalne prowadzenie.

Wzór bieżnika tej opony charakteryzuje się dużą liczbą poprzecznych rowków. Elementy te pełnią podwójną funkcję. Opony te nie tylko odwadniają powierzchnię styku z nawierzchnią podczas jazdy na mokrej nawierzchni, ale także skracają drogę hamowania. Wynika to z wielokrotnych krawędzi sprzęgających, które tworzą się w rowkach odwadniających podczas ich kontaktu z nawierzchnią drogi.

W strefie barkowej bieżnika znajdują się masywne bloki. Umieszczone poprzecznie te elementy bieżnika podczas manewrowania zapewniają zwiększoną stabilność, zapobiegając zakłóceniom w poślizgu, a podczas zwalniania — lepszą przyczepność, co skraca drogę hamowania, szczególnie na mokrej nawierzchni.

Zalety opony GR Radial SportActive

  • Konstrukcja jest przystosowana do pojazdów o dużej mocy;

  • zoptymalizowany profil bieżnika zapewnia stały kształt i wielkość powierzchni styku opony z podłożem;

  • wielofunkcyjne poprzeczne rowki drenażowe skutecznie zapobiegają aquaplaningowi i skracają drogę hamowania.

Dostępne rozmiary opon GT Radial SportActive

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.