Opony Dayton | Darmowa dostawa | Opinie | 24opony

Opony Dayton

Dayton
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

4.69/6

Wyszukaj opony Dayton

Szerokość

Profil

Średnica

Dlaczego warto wybrać opony Dayton

Firma Dayton istnieje od 1905 roku, ma więc już ponad 100 lat doświadczenia w produkcji opon do samochodów osobowych, a także ciężarowych i przyczep.

Opony amerykańskiego producenta Dayton należą do klasy ekonomicznej. Oznacza to, że ogumienie Dayton charakteryzują sprawdzone rozwiązania oraz bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Ogumienie amerykańskiej marki, takie jak opony Dayton Touring 2 charakteryzuje się dopracowaną konstrukcją, co gwarantuje wysoką trwałość oraz bardzo dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Opony Dayton są więc doskonałym wyborem dla kierowców, którzy poszukują ogumienia w korzystnej cenie, a nie chcą rezygnować z przyjemności z jazdy i poczucia bezpieczeństwa.

Historia marki opon Dayton

Amerykańska firma Dayton Rubber Company powstała w 1905 roku. Jej założycielem był dawny amerykański żołnierz John C. Hooven, który już wcześniej posiadał doświadczenie w prowadzeniu lokalnych biznesów. Początkowo marka opon Dayton miała wytwarzać jedynie wyroby gumowe.

Marka została założona w mieście Hamilton, w stanie Ohio. Warto wspomnieć, że w stanie Ohio powstało wiele czołowych marek opon z USA. Sam region uchodzi też za jedno z największych zagłębi oponiarskich na świecie.

Potencjał dopiero rozrastającego się przemysłu samochodowego dostrzegł młody wynalazca John A. Macmillan. To właśnie on zasugerował włączenie opon do listy produktów Dayton. W późniejszym czasie Macmillan został prezesem zarządu Dayton.

Produkcja opon Dayton stała się dużym sukcesem. Firma zaczęła dynamicznie się rozwijać i w 1918 roku otworzyła fabrykę, w której produkowane były tylko opony. Marka Dayton szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Już na początku lat 60., potencjał opon Dayton dostrzegł jeden z amerykańskich gigantów oponiarskich. W roku 1961 Dayton został przejęty przez firmę Firestone.

W roku 1988 nastąpiła kolejna zmiana właściciela. Tym razem cały konglomerat opon został włączony do rodziny producentów japońskiego koncernu Bridgestone. Warto wspomnieć, że Bridgestone jest aktualnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów opon na świecie.

Marka opon Dayton do dziś prężnie rozwija się, korzystając ze wsparcia technologicznego i produkcyjnego Bridgestone. Amerykańska firma Dayton jest uznawana za jednego z czołowych reprezentantów Bridgestone w klasie opon ekonomicznych.

Opony Dayton gdzie są produkowane?

Opony Dayton produkowane są głównie w fabrykach japońskiego koncernu Bridgestone. Fabryki, gdzie produkuje się opony amerykańskiej marki znajdziemy między innymi we Włoszech czy Francji.

Warto też wspomnieć, że opony Dayton produkowane są również i w Polsce. Fabryka Bridgestone w Poznaniu, produkująca między innymi opony Dayton, uchodzi za jedną z najbardziej zaawansowanych placówek japońskiego koncernu.

Najwyżej oceniane opony Dayton

Ocena
producenta

4.69/6

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.