Opony do Daihatsu

Zmień markę Zmień markę

Opony do Daihatsu powinny odzwierciedlać najważniejsze cechy, jakimi kieruje się japoński producent –  trwałość i niezawodność. Choć marka od stosunkowo krótkiego czasu działa na rynku polskim, została już doceniona przez szerokie grono kierowców. Posiadając zadbane auto marki Daihatsu, warto też zadbać o właściwe opony! Taki wybór to gwarancja przyjemniejszej i bezpieczniejszej jazdy.

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Opony do Daihatsu – jak dobrać?

Opony do Daihatsu należy dobierać przede wszystkim według rozmiaru. Dobrze dopasowane ogumienie znacząco wpłynie na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zalecany rozmiar opon do danego modelu Daihatsu można komfortowo sprawdzić w dokumentacji pojazdu.

Warto także wybrać opony do Daihatsu według własnego stylu jazdy i pokonywanych przebiegów. Analiza własnych potrzeb przed zakupem może wskazać, czy konieczny jest niezawodny model opon klasy premium, czy też solidne i ekonomiczne propozycje do miejskiej jazdy.

Jakie opony do Daihatsu?

Wybierając opony do Daihatsu, kierowca może przebierać w licznych ofertach producentów ogumienia. Wybrane samochody japońskiej marki posiadają popularne wymiary opon, które łatwo jest znaleźć w dogodnej cenie. Warto pokazać to na przykładach.

Wymiary fabryczne opon do Daihatsu Terios to 145/70 R12, 215/65 R16 oraz 205/70 R15. Pasujące opony można znaleźć między innymi wśród takich producentów jak Continental oraz Toyo. Daihatsu Materia (1.5) to model wyposażony fabrycznie w wymiary 175/65 R14. Natomiast Daihatsu Cuore (hatchback) posiada wymiary opon 145/80 R13.

Przykłady te pokazują, że samochody marki Daihatsu posiadają stosunkowo małe opony, które mimo to można znaleźć zarówno w wariantach budżetowych, jak i tych najwyższej klasy.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Daihatsu historia producenta

Daihatsu to japońska marka samochodów osobowych, której bogata historia sięga 1907 roku. Producent początkowo skupiał się na produkcji silników, działając pod nazwą Hatsudoki Seizo. Pierwsze prototypy firmy to samochody ciężarowe oraz trójkołowce przeznaczone na rynek azjatycki.

Współczesną nazwę producent uzyskał w 1951 roku. Pierwszy model samochodu osobowego marki, czyli Daihatsu Hijet został wyprodukowany 9 lat później. Natomiast najsłynniejszy w historii  producenta model pojazdu to Daihatsu Charade z 1977 roku.

W 1967 roku, firma Daihatsu weszła we współpracę z marką Toyota Motor Corporation, a w 2016 roku ta sama marka wykupiła 100% akcji. Producent Daihatsu dziś odpowiada za projektowanie małych samochodów obu firm.  Dziś specjalizacją marki Daihatsu są samochody typu kei-car, co pokazuje także popularny model Sonica, produkowany od 2005 roku.

Popularne samochody Daihatsu

Choć samochody Daihatsu osiągnęły popularność głównie na rynku azjatyckim i amerykańskim, wciąż posiadają swoje grono miłośników w Europie. Użytkownicy doceniają przede wszystkim niezawodność marki Daihatsu, która jest odzwierciedleniem japońskiej solidności.

Obecnie popularne modele Daihatsu to między innymi: Daihatsu Terios, Daihatsu Sirion, Daihatsu Copen oraz produkowany od 2007 roku Daihatsu Cuore.

Zobacz także:

opony do Infiniti, opony do Isuzu, opony do Mini, opony do Suzuki, opony do Tata

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.