Opony do Infiniti

Zmień markę Zmień markę

Opony do Infiniti to ogumienie wysokiej jakości, mające zapewniać bezpieczeństwo i pełnię parametrów jezdnych w każdych warunkach. Modele opon do tych pojazdów mierzą się z trudnym wyzwaniem przenoszenia nierzadko wysokich osiągów sportowych i luksusowych aut. Posiadając samochód marki Infiniti warto więc postawić na najlepsze opony, które pozwolą czerpać przyjemność z każdej trasy!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Jak dobrać opony do Infiniti?

Dobierając opony do Infiniti, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na właściwy rozmiar ogumienia do danego pojazdu. Każdy model Infiniti cechują inne oryginalne i opcjonalne rozmiary opon, które przed zakupem warto sprawdzić w dokumentacji auta. W ten sposób kierowca uzyskuje pewność dobrze dopasowanych opon, które w pełni wykorzystają potencjał samochodu.

Model Infiniti FX SUV wyposażony jest w rozmiar fabryczny 265/50 R20. W modelu G Sedan producent zastosował wymiary seryjne opon 245/45 R18 oraz 225/50 R18. Popularny model pojazdu Infiniti EX seryjnie wyposażony został w ogumienie 225/60 R17 lub opcjonalnie w 225/55 R18.

Opony do Infiniti warto dobrać pod kątem wysokich osiągów i ulepszonej trwałości. Są to auta, które często cechuje duża pojemność silnika i sportowy charakter. Opony do tego pojazdu powinny więc być gotowe na większe wyzwania oraz intensywną eksploatację.

Marka Infiniti

Marka Infiniti to japoński producent samochodów luksusowych i sportowych, należący do koncernu  Nissan Motor Co. Ltd. Powstała w 1989 roku jako odpowiedź na luksusowe oferty konkurencji. Pojazdy tej marki miały konkurować m. in. z Acura, Lexusem, BMW, Range Roverem oraz Porsche.

Pierwszym seryjnym pojazdem japońskiej firmy był Infiniti Q45, produkowany w latach 1989-2006. Pojazd był wyposażony w silnik 4,5 l z maksymalną mocą 282 KM. Infiniti początkowo zadebiutowało na rynku północnoamerykańskim, a późniejsza ekspansja objęła rynki bliskiego wschodu, Korei Południowej, Rosji oraz Chin.

W 1997 roku japońskie przedsiębiorstwo, jako jedno z pierwszych, zdecydowało się wprowadzić do swojej oferty SUV-a, jakim był model Infiniti QK4. Duży SUV odniósł sukcesy na wielu rynkach. Prawdziwym przełomem okazał się rok 2003, gdy marka wprowadziła samochody Infiniti G35.

Marka Infiniti ma na swoim koncie kilka innowacji w branży motoryzacyjnej. Warto tu wyróżnić wprowadzenie systemu AVM – System Around View Monitor. Był to jeden z pierwszych asystentów parkowania. Umożliwiał on uzyskanie obrazu z góry poprzez system kamer umieszczonych na bokach pojazdu, a także w jego przedniej i tylnej części.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Infiniti – popularne modele

Modele Infiniti bazują na dość prostym nazewnictwie, bazującym na kilku literach i cyfrach. Cyfry w nazwie najczęściej odpowiadają za pojemność silnika pojazdu (model G35 posiadał silnik o pojemności 3,5 litra).

Obecnie popularne modele Infiniti to: Infiniti G37, Infiniti G35, Infiniti EX35 i EX37 (SUV-y), Infiniti QX35 (duży SUV), Infiniti M35 i M45 (auta klasy średniej i wyższej).

Sprawdź także:

opony do Hyundai, opony do Audi, opony do Dacia, opony do Porsche, opony do Renault

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.