Opony do Audi | Darmowa dostawa | 24opony.pl

Opony do Audi

Zmień markę Zmień markę

Opony do Audi to popularny zakup wśród polskich kierowców, który ma zapewnić optymalne właściwości jezdne w każdym sezonie. Niemiecka firma Audi to jedna z najbardziej znanych marek w motoryzacyjnym świecie, a jej samochody posiadają coraz większe grono miłośników. Każdy model pojazdu Audi ceniony jest za solidność i bardzo dobre osiągi, co wymaga też doboru dobrze dopasowanych opon. Sprawdź naszą ofertę i dobierz najlepsze opony do Twojego Audi!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Rekomendowane opony do Audi

Chcąc uzyskać idealnie dopasowane opony do Audi, warto zwrócić uwagę na ogumienie rekomendowane przez producenta. Audi aktywnie współpracuje z czołowymi producentami opon, dzięki czemu fabrycznie montowane opony świetnie współgrają z pojazdem i jego osiągami.

W zależności od konkretnego modelu i rocznika, na wyposażeniu seryjnym Audi znajdziemy między innymi opony Dunlop (do modeli A4, A4 Sport, A6, A8 Sport). Na oryginalnym wyposażeniu Audi TT często znajdują się wysokiej klasy opony Toyo, a modele A3 i A8 często wykorzystują fabrycznie opony Bridgestone.

Starsze modele, takie jak Audi A2 (do rocznika 2012) wykorzystują również ogumienie Goodyear jako oryginalne wyposażenie. Na wspomnianym modelu znalazły się popularne do dziś opony Goodyear Excellence.

Oprócz powyższych marek, na oryginalnym wyposażeniu modeli Audi znajdziemy wiele innych opon, również pochodzących z najwyższej klasy premium. Widać dzięki temu, że są to rekomendowane opony, które doceniają eksperci niemieckiej marki.

Opony do Audi jakie wybrać?

Aby wybrać dobre opony do Audi, należy poznać odpowiedni rozmiar dla danego modelu. Rekomendacje producenta można w łatwy sposób sprawdzić w książeczce pojazdu. Gdy nie ma pewności, zawsze warto sprawdzić rozmiar poprzednich opon, który jest umieszczony na ścianie bocznej.

Czy ogumienie klasy premium to jedyne słuszne opony do Audi? Tutaj wybór jest już po stronie kierowcy. Przed zakupem warto przeanalizować własny styl jazdy, moc samochodu oraz potrzeby od ogumienia. Może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będą opony klasy średniej lub ekonomicznej.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Audi historia producenta

Audi to producent samochodów z bogatą historią i tradycją, sięgającą 1899 roku. Nazwa Audi pochodzi od nazwiska twórcy – Augusta Horcha. W tłumaczeniu na łacinę oznacza ono "nasłuchiwać". W XX wieku, mimo licznych kryzysów, firma Audi rozwijała się i coraz mocniej zaznaczała swoją pozycję na rynku motoryzacyjnym.

W ramach ciekawostki warto powiedzieć, skąd wzięło się charakterystyczne logo Audi. Znak niemieckiego producenta, czyli dobrze znane cztery połączone kółka, powstał już w 1932 roku. Symbolizuje cztery połączone firmy, które weszły do spółki Auto Union – Audi, Horch, Wendere i DKW.

Restrukturyzacja w 1958 roku przyniosła marce nową nazwę – VEB Sachsenring Automobilwerke, znaną chociażby z produkowanego do 1991 roku w Zwickau, kultowego trabanta. Po drugiej stronie Muru Berlińskiego, firma działała pod nazwą Inglostadt. W 1964 roku marka Audi została przejęta przez koncern Volkswagen, co dodatkowo umocniło jej pozycję na rynku.

Firma Audi do dziś wyprodukowała wiele samochodów cieszących się statusem kultowych.  Starsze modele Audi to przede wszystkim Audi 100 z 1968 roku, który zapoczątkował oznaczenia aut grupy Audi. Cyfry modelu oznaczały liczbę koni mechanicznych (wspomniany model miał moc na poziomie 100KM).

Jednym z największych osiągnięć motoryzacyjnych Audi jest napęd quattro, czyli stały napęd na cztery koła. Od 1980 roku jest to standard wykorzystywany w autach usportowionych. Późniejsze Audi 100 z 1985 roku było pierwszym samochodem z całkowicie ocynkowaną karoserią. Pierwszy model wykorzystujący w pełni aluminiową karoserię to Audi A8, wyprodukowany w 1994 roku.

Audi słynie dziś jako producent stanowiący połączenie zalet klasy wyższej z klasą średnią. Są to szeroko dostępne pojazdy o solidnych osiągach, często z bogatym wyposażeniem. Wybierając najlepsze opony do Audi, warto więc postawić na wysokiej klasy modele, które wykorzystają pełnię potencjału samochodów niemieckiej marki.

Popularne modele Audi

Popularne modele Audi to szeroka gama samochodów obejmująca auta osobowe, rodzinne, wysokiej klasy SUV-y, a także pojazdy sportowe. Współcześnie, najczęściej spotyka się modele takie jak: Audi A4, A3 i A5, Audi S3 i S4, Audi A6 Allroad Quattro, Audi Q7 oraz Audi TT.

Koncern Audi posiada cztery główne fabryki, produkujące modele Audi. W Niemczech znajdują się one w Inglostadt oraz Neckarsulm. Poza granicami kraju, placówki produkcyjne można znaleźć w Brazylii (San Jose) oraz na Węgrzech (Gyor). Od 2000 roku do grupy Audi należą też inni producenci tacy jak Seat oraz Lamborghini.

Zobacz także:

opony do Dacia, opony do Ford, opony do Mitsubishi, opony do Nissan, opony do Seat

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.