Opony do Ford

Zmień markę Zmień markę

Opony do Ford to dodatkowa gwarancja wyższego komfortu i poczucia bezpieczeństwa w każdym sezonie. Ford jako jeden z największych gigantów motoryzacyjnych słynie z niezawodności i przystępności swoich pojazdów. Te same cechy powinny odzwierciedlać dobrze dopasowane opony do Forda – zapewniać trwałość, solidność i stabilną jazdę na każdej drodze.

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Rekomendowane opony do Forda

Ford aktywnie współpracuje z producentami najwyższej jakości opon, czego efektem są liczne rekomendowane opony do Forda.

Wybierając opony z pierwszego wyposażenia (OE), kierowca uzyskuje dodatkową pewność, że będą one znakomicie współpracować ze specyfiką, osiągami i wewnętrznymi systemami samochodu. Warto pokazać to na kilku przykładach.

  • Opony Goodyear – ogumienie amerykańskiego producenta można spotkać w większości pojazdów Forda. W różne modele Goodyear wyposażane są między innymi Ford Focus, Fusion, Transit, Transit Connect, Kuga, Mondeo i wiele innych!
  • Opony Bridgestone – modele japońskiej marki są wybierane jako oryginalne wyposażenie do niektórych modeli aut Ford New Fiesta, Focus oraz Ranger.
  • Opony Michelin – to ogumienie jest często fabrycznie montowane do takich modeli jak Ford KA, Ford Focus C-MAX oraz Mondeo.

Warto więc zauważyć, że Ford rekomenduje do swoich pojazdów najczęściej uznane w branży opony klasy premium. Stanowią one dopełnienie estetyki i osiągów nowego auta i pozwalają czerpać wyższą przyjemność z jazdy.

Jak wybrać opony do Ford?

Dobrze wybrane opony do Forda powinny przede wszystkim posiadać właściwy rozmiar. Każde auto marki Ford może posiadać nieco inne oryginalne i opcjonalne wymiary ogumienia.

Warto więc przed dokonaniem wyboru zajrzeć do dokumentacji pojazdu. Tam znajdują się szczegółowe wskazówki producenta, jakie rozmiary opon wybrać do danego modelu Forda.

Czy dobór opon do pojazdu marki Ford zawsze musi oznaczać najdroższe modele? Niekoniecznie. Przed zakupem warto przeanalizować własny styl jazdy, pokonywane odcinki oraz potrzeby. Może się okazać, że optymalnym rozwiązaniem będą solidne opony klasy średniej i ekonomicznej.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Ford – producent

Ford jest amerykańskim producentem samochodów, działającym na rynku od 1903 roku. Założycielem Ford Motor Company był Henry Ford – legenda branży motoryzacyjnej, od której nazwiska pochodzi nazwa przedsiębiorstwa.

Pierwszy model pojazdu marki, który odniósł prawdziwy sukces zadebiutował w 1908 roku i był to kultowy Ford model T. Dzięki efektywnym metodom produkcji, model ten cechował się solidnością i przystępnością dla wszystkich. Do 1930 roku sprzedano ponad 15 milionów Forda model T.

W latach 30. firma przezwyciężyła kryzys, wypuszczając samochody wyposażone w ośmiocylindrowe silniki. Dotychczas taka konstrukcja była przeznaczona jedynie dla najbogatszych kierowców. Stosując taśmy produkcyjne, Ford zdołał montować takie silniki masowo nawet w budżetowych modelach aut.

Ford Falcon z 1960 roku, czyli pierwsze amerykańskie auto kompaktowe po II Wojnie Światowej odniosło duże sukcesy sprzedażowe. Kolejnym sukcesem odznaczył się rok 1964, w którym zadebiutował popularny do dziś Ford Mustang. Na owe czasy samochód posiadał bardzo wysokie osiągi w połączeniu z korzystną ceną, co zapewniło mu dużą popularność.

Skala popularności była olbrzymia. W pewnym momencie producent musiał nawet ograniczyć produkcję, by nie płacić kar za wyższy niż 60% udział w rynku.

Z popularnych do dziś modeli, w latach 80. w Europie zadebiutował Ford Escort. Zaraz potem nadeszły modele Sierra i Scorpio. Choć początkowo nie odniosły one sukcesu, Ford szybko dźwignął się z kryzysu.  Dzięki współpracy z niemiecką filią Forda, w latach zadebiutowały bardzo udane modele Ford Mondeo oraz Ford Focus.

Współcześnie Ford jest piątym co do wielkości producentem samochodów na całym świecie. Do grupy Ford należą dziś takie marki jak Volvo, Mercury oraz Lincoln. Już w 2008 roku, marka posiadała ponad 80 fabryk na całym świecie, a jej roczny zysk przekraczał 6 mld dolarów.

Popularne modele Fordów

Ford to marka, która cieszy się poważaniem i szacunkiem na całym świecie. Popularne auta amerykańskiego giganta to nie tylko samochody osobowe, ale też dostawcze, sportowe i rodzinne. Dzięki szerokiej ofercie, niezawodności i przystępnym cenom, firma ma dziś oddane grono miłośników.

Popularne modele Fordów: Ford Focus, Ford Mondeo, Ford Fiesta, Ford Galaxy, Ford C-MAX, Ford S-MAX, Ford Fusion, Ford Transit i Transit Connect oraz Ford Ka.

Jak wyłączyć kontrolkę ciśnienia w oponach Ford?

Aby wyłączyć kontrolkę ciśnienia w oponach Ford, należy zrobić reset czujnika w samochodzie. Metoda różni się w zależności od konkretnego modelu. Najczęściej trzeba wybrać odpowiednią opcję w komputerze pokładowym pojazdu, który znajduje się pomiędzy zegarami.

Dzięki temu rozwiązaniu, kontrolka odpowiadająca za niskie ciśnienie nie będzie się się świecić aż do momentu, gdy będzie wymagane użycie kompresora.

Zobacz także:

opony do Fiat, opony do Mini, opony do Mitsubishi, opony do Seat, opony do Skoda

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.