Opony do Fiat

Zmień markę Zmień markę

Opony do Fiat to bardzo ważna część pojazdu, zapewniająca wyższe poczucie bezpieczeństwa i komfortu w każdym sezonie. Fiat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Europie, z dużym gronem miłośników w Polsce. Dobrze dopasowane opony do Fiata będą odzwierciedlać jego najważniejsze cechy – przystępność i niezawodność. Sprawdź naszą ofertę i dobierz najlepszy model do swojego auta!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Opony zalecane do Fiata

Fiat podejmuje liczne współprace z producentami opon, dzięki czemu modele do aut włoskiej marki można spotkać w ofertach wielu uznanych marek oponiarskich.

Opony zalecane do Fiata przez producenta to przede wszystkim liczna oferta ogumienia montowanego jako oryginalne wyposażenie (OE). Są to opony "skrojone pod wymiar" do danego modelu, które są znakomicie dostosowane do danego modelu i jego specyfikacji.

Wybór opon w rozmiarach oryginalnych do Fiata to swoista gwarancja jakości, zapewniająca możliwie najwyższe właściwości jezdne i pełne wykorzystanie potencjału samochodu. Warto przyjrzeć się poszczególnym przykładom.

Modele Fiata są często oryginalnie wyposażone w opony Michelin (wybrane roczniki Fiat Panda), Continental (Fiat Bravo od 2007 roku) oraz Bridgestone (Fiat Grande Punto).

Opony do Fiat – jak dobrać właściwe?

Dobierając opony do Fiat, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar. Każdy model pojazdu marki Fiat będą charakteryzować inne wymiary dedykowanego ogumienia. Zakup dobrze dopasowanych opon to pewność, że model zapewni wyższe bezpieczeństwo i komfort jazdy.

W przypadku braku pewności, jaki rozmiar opon będzie odpowiedni do danego modelu Fiata, warto sprawdzić wskazówki producenta w dokumentacji pojazdu!

Warto też wybierać opony do Fiata dostosowane do własnych potrzeb, pokonywanych dystansów oraz stylu jazdy. Pomoże to w podjęciu decyzji, czy najlepsze do danego modelu auta będą najwyższej jakości opony do Fiata klasy premium, czy też bardziej ekonomiczne ogumienie.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Fiat producent

Fiat to włoski producent samochodów i zarazem jeden z najstarszych koncernów motoryzacyjnych w historii. Przedsiębiorstwo powstało w 1899 roku w Turynie, a nazwa Fiat to skrót od włoskiego Fabbrica Italiana Automobili Torino (czyli Włoska Fabryka Samochodów w Turynie). W tworzeniu marki brała udział jedna z legend branży motoryzacyjnej – Giovanni Agnelli.

Pierwszy model pojazdu producenta powstał jeszcze w 1899 roku, a był to Fiat 3 1/2 HP. Co ciekawe, samochód już w tamtych czasach osiągał prędkość maksymalną na poziomie 35 km/h.

W 1910 roku został wprowadzony pierwszy Fiat Tipo, którego nowoczesne wersje są bardzo popularne wśród kierowców. Marka kontynuuje w nich swoją ponad stuletnią filozofię – aby produkowane pojazdy były zarówno niezawodne, jak i dostępne dla wszystkich.

Fiat to producent, który wyprodukował jeszcze wiele innych uznanych pojazdów. Warto tu wymienić modele: Fiat 500 (1936 rok), Fiat Panda (1970 rok), Fiat Uno (1984 rok), Fiat Croma (1985 rok). O sukcesach świadczy też fakt otrzymania przez modele włoskiej marki 12 tytułów europejskiego samochodu roku i wielu innych, prestiżowych nagród.

Dziś Fiat to jeden z silniejszych koncernów motoryzacyjnych na świecie. W 2000 roku podjął on współpracę z General Motors, a w 2014 roku przejął amerykańskiego Chryslera. Z fabryk grupy FIAT Auto wychodzą dziś nie tylko samochody osobowe (Fiat, Dodge, Chrysler, Lancia, Alfa Romeo), ale też autobusy (Irisbus), samochody ciężarowe (Iveco), a nawet maszyny rolnicze.

W historii włoskiego producenta znajdują się także polskie akcenty. Modele Fiat 126P i 125P były bardzo popularnymi autami w Polsce. Kultowy "Maluch" (Polski Fiat 126P) został wyprodukowany w łącznej liczbie ponad 4,6 milionów sztuk, z czego ponad 3,3 miliony powstały w rodzimych, polskich fabrykach!

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że do Fiata 126P montowano fabrycznie opony w rozmiarze 135/80 R12. Jest to dość mały rozmiar, a szczególną popularnością do tego pojazdu cieszył się model ogumienia Passio, rodzimego producenta Dębica.

Popularne modele Fiatów

Fiat słynie dziś z bardzo przystępnych modeli dla kierowców z całego świata. Jest to producent obecny w najpopularniejszych segmentach motoryzacji i każdej półce cenowej. Dzięki temu samochody Fiat mają oddane grono miłośników i zadowolonych użytkowników.

Popularne obecnie modele Fiatów to: Fiat Punto, Fiat Grande Punto, Fiat Bravo, Fiat 500 C, Fiat Croma, Fiat Doblo i wiele innych pojazdów!

Zobacz także:

opony do Ferrari, opony do Nissan, opony do Opel, opony do Volvo, opony do VW

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.