Opony do Nissan

Zmień markę Zmień markę

Opony do Nissan to bogata oferta renomowanych producentów, która zapewnia wyższe bezpieczeństwo i komfort w każdym sezonie. Dobrze dopasowane ogumienie wydobywa pełnię potencjału zarówno z małych aut miejskich, jak i wysokiej klasy samochodów Nissan. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy model do Twojego samochodu!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Rekomendowane opony do Nissan

Nissan podejmuje aktywną współpracę z wieloma uznanymi producentami opon. Efektem tego powstają rekomendowane opony do Nissan, które są montowane jako oryginalne wyposażenie (OE). 

Jakie opony wybiera japońska marka? Na seryjnym wyposażeniu aut Nissan znalazły się między innymi opony Dunlop (Nissan Maxima, Nissan Pathfinder), opony Bridgestone (Nissan 350Z i 200Z, Nissan Qashqai), a także opony Michelin (Nissan Primera). 

Warto zauważyć, że rekomendowane opony do Nissana to głównie modele wysokiej klasy, pochodzące od renomowanych producentów. Warto postawić na takie ogumienie, gdyż gwarantuje ono wyższy poziom bezpieczeństwa, stabilności i komfortu codziennej podróży.

Opony Nissan – jakie wybrać?

Wybierając opony do Nissana, warto zwrócić uwagę na dobrze dopasowany rozmiar. Wpływa on nie tylko na bezpieczeństwo, ale też znacznie polepsza przenoszenie osiągów pojazdu na nawierzchnię. Ogumienie to bardzo ważna część auta, a każdy model pojazdu Nissan cechują inne rozmiary opon oryginalne oraz zamienne. 

Auta tej marki posiadają dużą różnorodność modeli, a co za tym idzie, także i rozmiarów. W Nissanach stosuje się opony od 145/80 R12, aż po duże modele takie jak 225/45 R17. Dedykowany rozmiar opon do konkretnego modelu można komfortowo sprawdzić w dokumentacji pojazdu. 

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Nissan marka

Nissan to japońska marka samochodów, której bogata historia sięga 1911 roku. W tym czasie powstała pierwsza fabryka pojazdów w Tokio, założona przez Masujiro Hashimoto pod nazwą Kwaishinsha Motor Car Works. 

Pod nazwą Nissan Motors, marka była znana od 1933 roku. Początkowe modele pojazdów były produkowane pod marką Datsun. 

Przedsiębiorstwo współpracowało z wieloma innymi koncernami. W 1936 Nissan rozpoczął współpracę z amerykańskim Graham-Paige Motors. Rok później zadebiutował Datsun Type 15 – pierwszy japoński pojazd produkowany masowo. W 1953 podpisano umowę z brytyjskim Austin Motor Company. 

W swojej historii, marka Nissan miała wiele udanych modeli. W 1963 roku Nissan rozpoczął ekspansję na rynek europejski, a 6 lat wcześniej z linii produkcyjnych firmy zjechał Nissan Skyline, przodek rewolucyjnych modeli GT-R. 

Wzmożoną popularność zyskał kultowy Nissan Skyline R34 GT-R, którą w wersji V-Spec prowadził między innymi Paul Walker w filmie “2 Fast 2 Furious”. Ciekawostką jest fakt, że model ten korzystał ze sportowych opon Toyo w rozmiarze 275/30Z R19.

Lata 80. to okres, gdy Nissan oficjalnie zaprzestał używania nazwy Datsun, przemianowując wszystkie następne modele na Nissan. W 1989 roku Nissan stworzył markę Infiniti, która obejmowała samochody segmentu luksusowego na rynek amerykański. 

Końcem lat 90. marka rozpoczęła współpracę z francuskim Renault. Współcześnie Nissan produkuje szeroką gamę popularnych aut. Z ciekawszych modeli, warto tu wymienić Nissan Leaf z 2010 roku. W tym samym roku, ekologiczne auto z napędem elektrycznym zdobyło prestiżowy tytuł Car of the Year.  

Popularne modele Nissan

Modele aut Nissan cieszą się dziś dużą popularnością. Marka znana jest ze swojej szerokiej oferty obejmującej samochody osobowe, SUV-y i auta rodzinne, a nawet pojazdy sportowe. Nic więc dziwnego, że zyskała grono miłośników wśród kierowców z całego świata.

Obecnie popularne modele Nissana to: Nissan Micra, Nissan Primera, Nissan Qashqai, Nissan Almera, Nissan Terrano, Nissan Skyline oraz Nissan 350Z.

Zobacz także:

opony do Mitsubishi, opony do Alfa Romeo, opony do Acura, opony do Iveco, opony do Lincoln

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.