Opony do VW

Zmień markę Zmień markę

Opony do Volkswagen to element pojazdu, który jest odpowiedzialny za komfort i bezpieczeństwo. Niemiecki koncern od lat produkuje auta, które cechuje niezawodność i solidność. Takie same cechy będą odzwierciedlać dobre opony do VW, które zapewnią niezawodne osiągi w każdym sezonie. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz model do Twojego samochodu!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Rozmiar opon do Volkswagen

Rozmiar opon do Volkswagena to istotny czynnik, który należy dobrze dobrać do swojego pojazdu. Dobrze dopasowane opony to dodatkowa pewność bezpieczeństwa, komfortu oraz stabilności jazdy w każdych warunkach.

Opony do Volkswagen występują w szerokim przedziale rozmiarowym. Znajduje się tu ogumienie od 13 do nawet 18 cali. W zależności od modelu i rocznika pojazdu, dedykowany rozmiar opon do VW może się różnić.

Warto pokazać to na przykładzie. Popularny Volkswagen Passat posiada opony w fabrycznych rozmiarach od 185/65/R14 do 225/55/R17.

Nie masz pewności, jakie opony będą dobre do Twojego Volkswagena? Nasz konfigurator opon do VW pomoże dobrać ogumienie do Twojego pojazdu. Wybierz model pojazdu z naszej listy i zyskaj świetnie dopasowane opony do Volkswagen!

Rekomendowane opony do VW

Volkswagen współpracuje z renomowanymi markami w zakresie dostarczania opon na pierwsze wyposażenie do swoich pojazdów. Aktywne partnerstwo z wieloma producentami ogumienia zaowocowała tym, że rekomendowane opony do VW znakomicie współgrają z osiągami samochodu.

Do niemal wszystkich modeli aut Volkswagen, opony dostarczają najlepsze firmy w branży. Przykładem są opony Yokohama (Volkswagen Touareg oraz Routana), opony Hankook (model Transporter), opony Bridgestone (VW Golf GTI, Tiguan, Eos oraz T5 Kombi) i opony wielu innych uznanych marek!

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Koncern Volkswagen

Volkswagen to niemiecka marka samochodów i zarazem jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Bogata historia przedsiębiorstwa sięga 1937 roku, gdy został założony jako odpowiedź na potrzeby rynku.

Ówcześnie dominowały samochody luksusowe i przeciętny Niemiec nie mógł pozwolić sobie na samochód, a co najwyżej na motocykl. Pierwsze projekty aut tej marki tworzyła legenda marki – Ferdynand Porsche. Zostały one jednak przerwane przez wybuch II Wojny Światowej.

Z polecenia Adolfa Hitlera, Volkswagen miał być pojazdem mieszczącym całą rodzinę oraz rozwijającym prędkość do 100 km/h. Auto miało być też przystępne cenowo dla przeciętnego mieszkańca Niemiec. Świadczy o tym nawet nazwa marki – w języku niemieckim Volkswagen oznacza "Samochód ludu".

Pierwszy model pojazdu marki VW to prototyp nazwany KdF-Wagen z 1938 roku. Jego pełna nazwa to Kraft durch Freude Wagen, czyli siła poprzez radość. W 1941 roku powstał pierwszy model Volkswagen Beetle, który w Polsce kojarzony jest pod kultową nazwą Garbus.

Po wojnie produkcja Garbusa została wznowiona, od 1945 roku oficjalnie pod nazwą Volkswagen. Dziś model ten należy do najbardziej rozpoznawalnych samochodów na świecie i jest określany różnymi nazwami w każdym zakątku globu. W Anglii jest to Beetle (żuk), we Francji Coccinelle (biedronka), a nawet El Huevito na Kubie (jajeczko).

Spośród ważnych modeli koncernu VW należy wymienić pojazd Volkswagen Transporter z 1950 roku. Ważną datą jest 1973 rok, w którym zadebiutował pierwszy Volkswagen Passat, który jest dziś niezwykle popularny wśród polskich kierowców.

W 1974 niemiecki koncern zaprzestał produkcji Garbusa, którego zastępcą miał być ciepło przyjęty wśród kierowców Volkswagen Golf. Już rok później rozpoczęto produkcję małego modelu Volkswagen Polo.

Oddział Volkswagena w Polsce powstał w 1991 roku, a rok później powstała tu montownia pojazdów. Od 1994 roku montowany jest tu model VW Transporter oraz późniejszy VW Caddy. Produkcja rewizji kultowego garbusa rozpoczęła się w 1997 roku, pod nazwą VW New Beetle. Model zyskał dużą popularność, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Dziś z samochodów Volkswagen korzysta cały świat, a sama marka jest największym producentem aut w Europie. Głównym udziałowcem koncernu jest firma Dr. Ing. h. c. Ferry Porsche AG, która w 2009 roku uzyskała pakiet kontrolny akcji.

Marki wchodzące w skład koncernu Volkswagen: Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Škoda oraz Audi.

Popularne modele VW

Popularne auta marki Volkswagen to bogata oferta, obejmująca zarówno niewielkie auta miejskie, większe SUV-y, jak i pojazdy o sportowych osiągach. Nic więc dziwnego, że zyskały one wierne grono fanów, ciesząc wysoką jakością wykonania.

Obecnie popularne modele Volkswagena: VW Passat, VW Polo, VW Golf, VW Tiguan, VW Touran, VW Touareg, VW Scirocco, VW Caddy, VW, Crafter, VW Multivan oraz VW Transporter.

Zobacz także:

opony do Volvo, opony do Suzuki, opony do Kia, opony do Infiniti, opony do Ford

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.