Opony do Volvo

Zmień markę Zmień markę

Opony do Volvo to szeroki wybór ogumienia, który oferuje wiele renomowanych marek. Dobrze dopasowane opony powinny odzwierciedlać najważniejsze cechy szwedzkich aut – trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Już teraz sprawdź naszą ofertę i dobierz najlepsze opony do Volvo!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Opony do Volvo – jakie wybrać?

Wybierając opony do Volvo, warto postawić na dedykowany rozmiar ogumienia. Dobrze dopasowane opony do samochodów tej marki bardzo pozytywnie wpłyną na poziom komfortu prowadzenia i stabilność toru jazdy.

W zależności od takich czynników jak rok produkcji oraz typ nadwozia, dedykowany oraz opcjonalny rozmiar opon do Volvo może się różnić. Przykładowo, Volvo V70 w wersji kombi III posiada seryjne opony w rozmiarach 205/60 R16 oraz 225/55 R16.

Nie masz pewności, jakie opony są najlepsze do Twojego samochodu? Sprawdź nasz konfigurator opon do Volvo. Wygodnie wybierz swój model pojazdu i ciesz się dobrze dopasowanym ogumieniem!

Rekomendowane opony do Volvo

Samochody Volvo są wyposażone w opony wielu renomowanych producentów w branży. Efektem są rekomendowane opony do Volvo, montowane jako pierwsze wyposażenie (OE). Takie modele są znakomicie dostosowane do danego pojazdu i jego osiągów.

W modelach Volvo można spotkać opony najwyższej klasy, które cechuje znakomita przyczepność i poziom bezpieczeństwa. Należą do nich między innymi opony Continental, opony Michelin oraz Goodyear.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Volvo – marka

Volvo to szwedzka marka samochodów, powstała w 1927 roku w Göteborgu. Firmę założyły dwie osoby – przemysłowiec Assar Gabrielsson oraz inżynier Gustaf Larson. Ich celem było stworzenie odpornego samochodu, dostosowanego do trudnych warunków północnej Europy.

Aż do 1999 roku właścicielem marki był koncern AB Volvo. Potem została ona wykupiona przez amerykańskiego Forda, a od 2010 roku Volvo jest własnością chińskiego koncernu Geely Automobile.

Marka Volvo posiada duży wkład w rozwój motoryzacji i bezpieczeństwa jazdy. Debiutujący w 1956 roku model pojazdu Volvo Amazon został później wyposażony w innowacyjne trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Rozwiązanie to zostało opatentowane i zaprojektowane przez inżyniera Volvo, Nilsa Bohlina.

Już w 1964 roku Volvo wprowadziło pierwszy fotelik dziecięcy, a od 1996 roku wszystkie samochody tej marki wyposażone są w boczne poduszki powietrzne. Niektóre modele posiadają nawet kurtyny powietrzne, które zostały wprowadzone dwa lata później. To ostatnie rozwiązanie zmniejszało śmiertelność bocznych zderzeń nawet o 40%!

Ważną innowacją marki Volvo jest system BLIS z 2004 roku. Polega on na wykryciu innych pojazdów, znajdujących się w martwym punkcie kierowcy.

Z osiągnięć marki warto wspomnieć długie przebiegi, których przykładem jest model Volvo P1800. Samochód ten przebył ponad 2,8 mln kilometrów i został za to zapisany w Księdze Rekordów Guinessa.

Modele Volvo

Modele Volvo uchodzą dziś za jedne z najbezpieczniejszych aut na świecie. Idzie to w parze także z wysoką trwałością. Niektóre dane wskazują, że średnia wieku samochodu Volvo wynosi prawie 20 lat! Nic więc dziwnego, że pojazdy te zyskały uznanie w każdym zakątku świata.

Obecne modele Volvo: Volvo V50, Volvo V60, Volvo V70, Volvo S40, Volvo S60, Volvo S80, Volvo C30 oraz Volvo XC70.

Zobacz także:

opony do Toyota, opony do VW, opony do Alpine, opony do Aston Martin, opony do Mazda

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.