Goodyear

Opony Goodyear

Goodyear Tire and Rubber Company – trzeci pod względem wielkości producent opon i gumy (zaraz po firmie Bridgestone i Michelin). Koncern został założony w 1898 roku przez Franka Seiberlinga, a jego nazwa pochodzi od nazwiska znanego amerykańskiego wynalazcy Charlesa Goodyeara. Główna siedziba znajduje się w Akron w stanie Ohio. Koncern produkuje opony na potrzeby przemysłu samochodowego, lotniczego, sportów motorowych, ciężkich maszyn przemysłowych. Dodatkowo wykonuje gumowe węże, podeszwy i części do drukarek. W skład koncernu wchodzą marki Goodyear, Dębica, Dunlop, Fulda i Sava.

Wyszukaj opony
Goodyear

Szerokość

Profil

Średnica

Klasa opony: PREMIUM

Klasa Premium to opony o najwyższych osiągach. Przeznaczone dla najbardziej wymagających kierowców. Opony tej klasy wyróżniają się innowacyjnością bo właśnie w tej klasie do produkcji używa się najnowszych technologii oraz komponentów najwyższej jakości. W tej klasie znajdziemy opony tylko renomowanych producentów.

Grupa producencka:
GODYEAR

Założycielem Goodyear Tire & Rubber Company jest Frank Seiberling. Pierwszy zakład kupił w 1898 r. za pieniądze pożyczone od szwagra. Transport gumy i bawełny z odległych stron świata był utrudniony ze względu na słabo rozbudowaną infrastrukturę kolejową i brak dostępu do morza. Seiberling nazwał firmę na cześć odkrywcy wulkanizacji Charlesa Goodyeara. Stworzył również charakterystyczny znak towarowy – uskrzydloną stopę, który jest ogniwem łączącym firmę z jej tradycją.
Dzisiejsza globalna marka Goodyear kojarząca się z przełomowymi rozwiązaniami, innowacjami, wynalazkami i pokonywaniem barier jest kontynuacją śmiałego, nowatorskiego i praktycznego podejścia założycieli firmy. Goodyear jest obecnie największą firmą oponiarską na świecie, działającą na sześciu kontynentach i o rocznej sprzedaży przekraczającej 15 mld USD. Oprócz opon marki Goodyear wytwarza wyroby także pod innymi renomowanymi markami, jak Dunlop, Kelly, Fulda, Lee, Sava i Dębica. Oprócz opon dostarcza produkty gumowe i polimery dla przemysłu i branży motoryzacyjnej.
Do grupy Goodyear należą takie marki jak Dunlop, Fulda, Sava i Dębica.

Najpopularniejsze opony Goodyear

Goodyear Efficientgrip Performance

5.38/6

GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE to opony letnie klasy premium do aut o wysokich osiągach. Charakteryzuje je wysoka przyczepność na mokrej nawierzchni i niskie zużycie paliwa. To opony bardzo ciche. Doskonale amortyzują jazdę w trudnych warunkach. Premiera opon Goodye (...)

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

5.27/6

GOODYEAR EAGLE F1 ASIMETRIC 3 To opona letnia klasy premium do samochodów osobowych. Jest następcą kultowej opony Goodyear F1 ASIMETRIC 2 do samochodów o sportowym charakterze. Zastosowanie nowoczesnych technologii spowodowało skrócenie drogi hamowania na suchej i mokre (...)

Goodyear Ultra Grip 9

5.15/6

Opona zimowa Ultra Grip 9 Opona zimowa Ultra Grip 9- lider wśrd opon zimowych Opona zimowa Ultra Grip 9 to opona klasy premium do samochodw osobowych. Zapewnia doskonałą przyczepność i komfortowe prowadzenie w najcięższych warunkach zimowych. Nowoczesne rowki hyd (...)

Goodyear VECTOR 4SEASONS GEN-2

5.27/6

Jedna z najlepszych obecnie opon całorocznych na rynku. Następca bardzo cenionego przez kierowców modelu Goodyear Vector 4Seasons. Można powiedzieć, że jest to nowość, aczkolwiek bardzo sprawdzona. Amerykański koncern zadbał o to, aby nowy bieżnik spełniał oczekiwania n (...)

Goodyear WRANGLER Duratrac

4.96/6

Nowa opona terenowa zaprojektowana dla prawdziwych entuzjastów jazdy terenowej, którzy chcą zjechać z szosy w prawdziwy teren. Nowa opona Wrangler DuraTrac oferuje parametry, jakich użytkownicy aut terenowych oczekują od opon przeznaczonych do napędu na cztery koła - za (...)

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

5.43/6

Opona Goodyear Eagle F1 Asimetric 2 to opona letnia klasy premium do samochodów osobowych. Opona ta zapewnia krótszą drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni dzięki technologii Active Braking opracowanej przez koncern Goodyear. Innowacyjna mieszanka bieżnika z dom (...)

Pozostałe opony Goodyear

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2018 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia