Goodyear UG 8 Performance

Goodyear
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Goodyear UG 8 Performance

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Goodyear UG 8 Performance jest godnym następcą bardzo udanej opony UltraGrip 7, która do niedawna cieszyła się dużą popularnością wśród kierowców w Europie Północnej. Model ten jest dostępny w ponad trzech tuzinach rozmiarów — od 15 do 19 cali. 

Podobnie jak jej poprzedniczka, UltraGrip 8 Performance została zbudowana w oparciu o jedną z najbardziej znanych technologii V-TRED. Pod tą nazwą kryje się konstrukcja w kształcie litery V kierunkowego symetrycznego wzoru bieżnika. Taki układ elementów bieżnika zapewniał oponie wiele zalet, zwłaszcza na śliskich nawierzchniach.

W szczególności udało się zapewnić dużą powierzchnię punktu kontaktowego, zapewniając jednocześnie stabilność jego wymiarów, niezależnie od trybu jazdy i charakteru drogi. Dzięki temu opona zapewnia doskonałą trakcję i prowadzenie w każdych warunkach.

Wzór bieżnika w kształcie litery V bardzo skutecznie usuwa wodę i błoto pośniegowe z powierzchni styku opony z nawierzchnią, co pozwala na pewną jazdę nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Kolejną zaletą tej konstrukcji bieżnika jest zmniejszenie oporów toczenia, co ma korzystny wpływ na oszczędność paliwa.

Jednak w oponie Goodyear UltraGrip 8 Performance wprowadzono także technologię, która nie była obecna w poprzednim modelu. Jest to rewolucyjna technologia 3D-BIS. Ten trójwymiarowy system blokowania bloków bieżnika spowodował znaczne zwiększenie liczby lameli, co z kolei przełożyło się na większą liczbę ostrych krawędzi. 

Aby zachować podstawowe właściwości użytkowe opony w ciepłe dni, zastosowano specjalną technologię Cool Cushion. Technologia ta polega na umieszczeniu pod bieżnikiem dodatkowej warstwy, która wspomaga efektywniejsze rozpraszanie ciepła. Chroni to mieszankę gumową przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

Kolejną innowacją jest mieszanka gumowa nowej generacji. Charakteryzuje się połączeniem polimerów funkcjonalnych i składnika zawierającego krzemionkę.

Dzięki nowemu składowi mieszanki gumowej opona wykazuje doskonałą elastyczność w niskich temperaturach otoczenia, co znacznie poprawiło przyczepność, zwłaszcza na śliskich nawierzchniach. Ponadto znacznie poprawiono odporność bieżnika na ścieranie, co korzystnie wpłynęło na trwałość opony.

Dostępne rozmiary opon Goodyear UG 8 Performance

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.