Opony do Opel | Darmowa dostawa | 24opony.pl

Opony do Opel

Zmień markę Zmień markę

Opony do Opel to jeden z najważniejszych elementów pojazdu, odpowiadający między innymi za bezpieczeństwo i komfort codziennej podróży. Niemiecka marka znana jest z solidności i trwałości swoich samochodów. Aby wydobyć z nich pełnię potencjału, warto postawić na najlepsze opony do Opla w naszej ofercie!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Rekomendowane opony do Opel

Opel to znany producent, który w zakresie dostarczania opon wybiera wyłącznie modele wysokiej klasy od uznanych producentów. Dzięki temu, rekomendowane opony do Opel montowane jako oryginalne wyposażenie to pewność udanego i solidnego zakupu! 

Jakie opony do Opla są rekomendowane przez producenta? Na oryginalnym wyposażeniu aut niemieckiej marki często znajdują się opony Dunlop, ale też modele takie jak Firestone oraz Hankook. W zależności od rocznika i modelu pojazdu, w produkty tych marek są wyposażone seryjnie popularne auta Opla. 

Opel opony – jakie wybrać?

Opony do Opla należy wybierać według rozmiaru zalecanego przez producenta. Można go w komfortowy sposób sprawdzić w dokumentacji własnego pojazdu. Każdy model pojazdu Opel posiada inne rozmiary opon oryginalne i opcjonalne – od 13-calowych, aż po 16- i 17-calowe ogumienie. 

Przykładowe rozmiary opon do Opla: 145/80 R13 (Corsa), 215/55 R16 (Vectra), 185/65 R15 (Astra). Warto pamiętać, że rozmiar dedykowany opon do Opla może się różnić w zależności od rocznika pojazdu.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Opel jaki kraj?

Opel to niemiecka marka samochodów, z bogatą historią sięgającą 1862 roku. W tym roku firmę założył Adam Opel, od którego nazwiska przedsiębiorstwo zawdzięcza kultową do dziś nazwę. 

Pierwszy pojazd niemieckiej marki to Opel Patent Motor Wagen, System Lutzmann z 1899 roku, wyprodukowany w Rüsselsheim. Pojazd o mocy 3,5 KM osiągał prędkość do 20 km/h. 

W 1929 roku większość udziałów przedsiębiorstwa została wykupiona przez amerykański koncern General Motors, który trzy lata później uzyskał całość. Marka Opel zyskała szczególną popularność w latach 70. po kryzysie naftowym. Oferując pojazdy nie tylko o solidnych osiągach, ale też niskim spalaniu, Opel zyskał uznanie wśród kierowców. 

Z ważniejszych aut produkowanych w tym okresie warto wymienić model pojazdu Opel Rekord E, Senator oraz znany do dziś Opel Kadett.

Od 2021 roku niemiecka marka Opel funkcjonuje jako spółka zależna koncernu Stellantis, który zrzesza wielu wiodących producentów motoryzacyjnych. 

Popularne modele Opla

Popularne modele Opla zyskały grono miłośników na całym świecie. Motto marki brzmi “Wir leben Autos”, co oznacza “kochamy samochody”. W pełni przekłada się to na cechy każdego Opla, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Popularne obecnie modele Opel to: Opel Astra, Opel Insignia, Opel Corsa, Opel Zafira, Opel Combo, Opel Meriva oraz Opel Vivaro.

Reset czujnika ciśnienia w oponach Opel

Reset czujnika ciśnienia w oponach Opel należy wykonać w panelu komputera pokładowego, który znajduje się pomiędzy zegarami. 

Komunikat o ciśnieniu na wyświetlaczu najprościej wyłączyć uzupełniając ciśnienie w oponach do wskazanej wartości. Po wykonaniu co najmniej dwuminutowej jazdy z prędkością powyżej 40 km/h kontrolki powinny zniknąć. 

Sposób na reset czujnika ciśnienia w oponach może różnić się w zależności od modelu pojazdu Opel. Przykładowo, w modelu Opel Astra J może się okazać konieczne zaciągnięcie hamulca ręcznego, by funkcje set i reset działały poprawnie.

Zobacz także:

opony do Nissan, opony do Audi, opony do BMW, opony do Renault, opony do Saab

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.