Firestone

Opony Firestone

Firestone Tire and Rubber Company to marka pochodząca z USA. Powstała w 1900r. Założycielem był mieszkający w mieście Akron Harveya S. Firestone. W 1988 roku markę przejął japoński koncern Bridgestone. Cześć produkcji opon tej marki odbywa jest w Poznaniu. Firestone to marka klasy średniej, łącząca w sobie bardzo dobre osiągi oraz przystępne ceny.

Wyszukaj opony
Firestone

Szerokość

Profil

Średnica

Klasa opony: ŚREDNIA

Klasa średnia to opony charakteryzujące się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości oraz parametrów jezdnych. W tej klasie producenci mają w swoich ofertach najwięcej modeli opon. Opony klasy średniej mogą mieć zastosowanie w każdym aucie, od małolitrażowych, rodzinnych aż po auta sportowe.

Grupa producencka:
BRIDGESTONE

Marka Bridgestone powstała w 1931 roku w Japonii. Firmę założył człowiek o nazwisku Shibashi. Nazwisko po przetłumaczeniu z języka japońskiego na angielski brzmi „stone bridge”. Właściciel zamienił miejscami wyrazy i tak powstała marka Bridgestone. Obecnie Bridgestone jest jednym z największych producentów opon na świecie. Poza oponami firma zajmowała się również produkcją motocyki, do chwili obecnej wytwarzane są części samochodowe, wyroby gumowe oraz produkty chemiczne. Bridgestone Corporation posiada 59 fabryk na całym świecie, cztery z nich znajdują się w Polsce. Koncern jest właścicielem dwóch znanych marek, takich jak: Firestone, Dayton.

Najpopularniejsze opony Firestone

Firestone TZ300

5.07/6

Firestone TZ300 to opona klasy średniej,przeznaczona do sedanów i kompaktów, charakteryzuje się wysokim komfortem. Sztywność radialna opony zapewnia wysoki poziom tłumienia wstrząsów, oferując spokojną i odprężającą jazdę nawet na wyboistych drogach. Odstępy między k (...)

Firestone WINTERHAWK 2 EVO

4.92/6

Opony Firestone Winterhawk 2 EVO z kierunkowym bieżnikiem, przeznaczone są do małych i średnich samochodów, dostępne w wersjach z indeksami prędkości T i H, mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa we wszystkich warunkach drogowych - na mokrej drodze oraz na śniegu. (...)

Firestone Multiseason

4.84/6

Nowa opona całoroczna amerykańskiego koncernu Firestone. Charakterystyczny rodzaj bieżnika zapewnia skuteczne odprowadzanie wody latem oraz błota pośniegowego i śniegu zimą. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz etykiety unijnie Firestone Multiseason, który charakt (...)

Firestone RoadHawk

4.80/6

FIRESTONE ROADHAWK to opona letnia klasy średniej do kompaktowych samochodów osobowych. Opony świetnie sprawdzają się zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Nowoczesny asymetryczny bieżnik doskonale odprowadza wodę zmniejszając efekt aquaplaningu, a specjalna miesz (...)

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2018 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia