Opony Firestone

Firestone
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Firestone

Szerokość

Profil

Średnica

Opony Firestone czy warto kupić?

Opony Firestone są określane mianem klasy średniej. Mimo to, producent Firestone należy dziś do koncernu premium Bridgestone, od którego czerpie zaplecze technologiczne do produkcji własnego ogumienia.

Opony Firestone zyskały pozytywne opinie wielu kierowców na terenie całego świata. Zostały docenione nie tylko za solidność. W wysokich notach wymieniana jest też adekwatna do jakości rozsądna cena i możliwość doboru opon Firestone w każdym rozmiarze.

W produkcji opon, Amerykanie wykorzystują wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Na wzmiankę zasługuje tu mieszanka NanoProtech, użyta w między innymi w modelu opony Firestone Destination Winter.

Dzięki niej, opony amerykańskiego producenta zyskują krótszą drogę hamowania.

Oferta Firestone obejmuje nie tylko opony do 4x4, SUV-ów i aut osobowych. Amerykańska firma zapewnia też szeroki wybór solidnego ogumienia do aut dostawczych, ciężarowych czy nawet do wyspecjalizowanych pojazdów rolniczych.

Opony producenta Firestone są tworzone, aby kierowca mógł czerpać przyjemność z codziennej jazdy, bez dużego obciążania własnego portfela. Sprawdź ofertę producenta w 24opony.pl i dobierz ogumienie do indywidualnych potrzeb!

Firestone opony historia producenta

Marka opon Firestone posiada już ponad 100-letnią tradycję na rynku. Firma zasłynęła jako jeden z największych amerykańskich producentów opon i jeden z pionierów w masowej produkcji ogumienia.

Przedsiębiorstwo powstało w 1900 roku w amerykańskim mieście Akron, które dziś popularnie określanie jest mianem stolicy przemysłu oponiarskiego. Założycielem i pierwszym twórcą opon Firestone był Harvey Samuel Firestone.

Na początku pracował przy sprzedaży wozów, jednak szybko osiągnął sukces rozpoczynając produkcję jednych z pierwszych opon gumowych.

Sukcesowi marki z pewnością pomogła wieloletnia przyjaźń założyciela z Henrym Fordem. Legendarny już model pierwszego masowo produkowanego samochodu, czyli Ford Model T, był zaopatrywany właśnie w opony firmy Firestone.

W latach 30. amerykańska firma rozpoczęła eksport opon Firestone do Europy. W 1988 roku marka połączyła się z koncernem opon Bridgestone, do którego należy cały czas.

Ciekawostki na temat opon Firestone

Ciekawostką jest fakt, że opony Firestone zaznaczyły swoją obecność również w sportach motorowych. Sportowi kierowcy korzystający z ogumienia Firestone 50-krotnie zwyciężyli na wyścigach Indianapolis 500. Także wśród nich, opony Firestone chwalone są za bezpieczeństwo, które oferują.

Jednak ogumienie amerykańskiego producenta to nie tylko obecność na wyścigach w Indianapolis. Warto też wspomnieć o Formule 1. W 1968 roku Graham Hill wygrał wyścigi F1 korzystając właśnie z opon Firestone.

Opony marki Firestone docenione zostały również...przez amerykański rząd. W 1972 roku limuzyna prezydenta Richarda Nixona została wyposażona w ogumienie Firestone Transport 500 Wide Oval.

Od tego czasu rozpoczęła się tradycja i w opony firmy Firestone wyposaża się każdą prezydencką limuzynę, od czasów prezydenta Franklina D. Roosevelta.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.