Firestone RoadHawk

Firestone
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Firestone RoadHawk

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Firestone RoadHawk jest letnim modelem opon znanego amerykańskiego koncernu Firestone. Mieszczą się w średniej półce cenowej zapewniając odpowiedni stosunek ceny do jakości. Opona przeznaczona jest na europejski rynek z naciskiem na samochody kompaktowe i sedany. 

Podczas projektowania modelu RoadHawk przyłożono sporo uwagi, aby opona nadawała się zarówno do jazdy miejskiej, jak i po drogach szybkiego ruchu. Zastosowany bieżnik zapewnia świetne sprawowanie zarówno na nawierzchni mokrej i suchej. 

Opona zachowuje swoje właściwości jezdne oraz wysokie osiągi przez całą żywotność, a jest to możliwe dzięki równomiernemu zużywaniu się bieżnika przez cały cykl użytkowania. Dzięki temu opona Firestone RoadHawk charakteryzuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości. 

Specjalnie zaprojektowany bieżnik oraz ulepszona mieszanka wzbogacona o specjalne komponenty odpowiada za świetne odprowadzanie wody spod czoła opony, co przekłada się na zachowanie wysokiej przyczepności podczas jazdy w deszczu.

Z przeprowadzonych przez niezależny instytut TUV SUD testów wynika, że Firestone RoadHawk cechuje się drogą hamowania o 3 metry krótszą niż większość modeli w klasie średniej. Testy potwierdziły również zapewnienia producenta o utrzymaniu właściwości i wysokich osiągów przez cały cykl użytkowania. 

Zastosowanie nowoczesnej mieszanki oraz nowoczesnego bieżnika zapewnia wysoki komfort podróżowania, dzięki zmniejszonym oporom toczenia. Minimalizują one generowany przez oponę hałas oraz pozwalają ograniczyć zużycie paliwa.

Testy opony Firestone RoadHawk

Opona została poddana wielu testom oraz zdobyła świetne wyniki w swojej klasie.

  • W teście opon letnich w rozmiarze 205/55 R16 magazynu Autobild z roku 2021, opona Firestone RoadHawk zdobyła 9. miejsce spośród 20 opon, otrzymując notę Dobry+. Wykazała się najlepszym prowadzeniem na nawierzchni suchej;
  • W teście opon letnich ADAC z roku 2019 w rozmiarze 185/65 R15, opona Firestone RoadHawk zajęła miejsce 5. spośród 16 pozostałych modeli otrzymując ocenę Dostateczny. Wykazała się najwyższym bezpieczeństwem oraz najlepszym hamowaniem na mokrej nawierzchni. 

Dostępne rozmiary opon Firestone RoadHawk

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.