Opony letnie Firestone

Firestone
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj
letnie opony
Firestone

Szerokość

Profil

Średnica

Marka opon letnich Firestone

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych producent ogumienia Firestone ma za sobą ponad 100 lat doświadczenia w produkcji opon letnich. Firma została założona w 1900 roku w Akron (stan Ohio), które do dziś uchodzi za światowe zagłębie branży oponiarskiej.

Opony letnie marki Firestone odniosły wiele sukcesów, szczególnie w sportach motorowych. Na wzmiankę zasługuje tu zwycięstwo w wyścigach F1 z 1968 roku bolida wyposażonego w ogumienie na lato Firestone.

W 1988 roku marka Firestone została wykupiona przez japoński koncern opon premium Bridgestone. Firma do produkcji opon letnich czerpie więc zaplecze technologiczne od jednego z liderów branży.

Opony letnie Firestone gdzie są produkowane?

Wiele modeli opon letnich Firestone zachowuje swój amerykański rodowód. Marka ze Stanów Zjednoczonych posiada fabryki zlokalizowane na terenie obu kontynentów amerykańskich.

Linie produkcyjne, gdzie produkowane są opony letnie Firestone znajdują się między innymi w Kanadzie (Quebec), Meksyku (Acapulco), Kostaryce (San Jose) czy Brazylii (Sao Paulo).

Dzięki połączeniu sił z koncernem Bridgestone, Firestone uzyskało poszerzone zaplecze dystrybucyjne dla swoich opon letnich. Dzięki temu, dziś ogumienie na lato amerykańskiego producenta tworzone jest na całym świecie.

Zakłady produkujące opony letnie Firestone możemy też znaleźć między innymi w Polsce.

Czy warto wybrać opony letnie Firestone?

Firma Firestone przekłada duże doświadczenie w sporcie na swoje opony letnie. Podejmują konsekwentną pracę, by ogumienie na lato było odporne na niekorzystne warunki.

Producent Firestone wykorzystuje w ogumieniu na lato wiele nowoczesnych rozwiązań poprawiających komfort jazdy.

Warto wymienić opatentowaną technologię Pulse Groove, wykorzystaną między innymi w modelu opony letniej Firestone Firehawk. Pozwala ona na skrócenie drogi hamowania nawet o 20%.

Szczególnie docenianym atutem opon letnich Firestone są świetne parametry na mokrej nawierzchni. Opony Firestone na lato dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wody spod kół, co minimalizuje ryzyko aquaplaningu.

Opony letnie Firestone są więc rozwiązaniem polecanym dla kierowców chcących poczuć komfort i przyjemność z bezpiecznej jazdy, przy zachowaniu niewysokiej ceny.

Najwyżej oceniane letnie opony Firestone

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.