Firestone Firehawk SZ90 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Firestone Firehawk SZ90

Firestone
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Firestone Firehawk SZ90

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 4 lata
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.05/6

Firestone Firehawk SZ90 to opona letnia, która została opracowana przez firmę Bridgestone, co tłumaczy obecność w niej szeregu cech charakterystycznych dla japońskich opon. Przede wszystkim są to wzmocnione ściany boczne, co daje temu modelowi niezawodność podczas eksploatacji na złych drogach.

Ponadto nie można nie zauważyć prawie idealnej równowagi między wszystkimi parametrami technicznymi, co zapewnia zastosowanie zaawansowanej technologii i nowych materiałów w konstrukcji opony.

Część dostępnych rozmiarów modeli została zaprojektowana w technologii Run-Flat, która umożliwia eksploatację opony przy całkowitej utracie ciśnienia wewnątrz w wyniku przebicia lub przecięcia. Nawet w takich warunkach opona nadal oferuje doskonałą przyczepność i stabilność — przy prędkościach poniżej 80 km/h nadal będzie w stanie przejechać ten sam dystans.

Dzieje się tak dzięki wzmocnionej konstrukcji ściany bocznej, która utrzymuje oponę w jej pierwotnym kształcie po utracie uszczelnienia. Jednocześnie szereg składników w mieszance gumowej zapobiega zwiększonemu zużyciu bieżnika.

Ponieważ model ten pierwotnie przeznaczony był dla najpotężniejszych wersji samochodów osobowych, nie dziwi fakt, że przy jego opracowywaniu nie brakowało ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest konstrukcja strefy barkowej po zewnętrznej stronie bieżnika. Wyróżnia się znacznymi rozmiarami i obecnością wielu bloków.

W połączeniu ze wzmocnionym paskiem na ramię, nadaje to oponie kilka ważnych właściwości. Przede wszystkim szybka i precyzyjna reakcja na ruchy kierownicy, a także zadziwiająca stabilność podczas manewrowania i pokonywania zakrętów. Dzięki temu kierowca ma poczucie absolutnej kontroli nad trajektorią samochodu.

Zalety opony Firestone Firehawk SZ90

  • Opona przeznaczona jest do najpotężniejszych modyfikacji samochodów osobowych;

  • wysoka niezawodność na złych drogach dzięki wzmocnionym ścianom bocznym;

  • specjalne bloki w strefie barkowej po zewnętrznej stronie bieżnika zapewniają absolutną kontrolę nad trajektorią pojazdu.

Dostępne rozmiary opon Firestone Firehawk SZ90

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2021 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia