Firestone Winterhawk

Firestone
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Firestone Winterhawk

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Firestone Winterhawk to opona klasy średniej, która została dedykowana samochodom osobowym, które poruszać będą się po trudnych, zimowych terenach. Zapewniają one bezpieczeństwo na trasie i komfort prowadzanie, a wszystko to w przystępnej cenie. 

Firma Firestone zawsze dba o to, aby mieszanka gumowa, której używają do produkcji opon, była najwyższej jakości. W modelu Winterhawk postawili oni na dodatek krzemionki, która poprawia elastyczność całej konstrukcji nawet w skrajnych temperaturach.

Jest to bardzo ważne, gdyż bez odpowiedniej elastyczności bardzo łatwo o szybkie zużycie się opon, jak i brak wystarczającej przyczepności, która jest całkowicie niezbędna w okresie zimowym.

Bieżnik, który został zaimplementowany w tym modelu, jest rodzajem kierunkowym, który od wielu lat potwierdza swoją świetność na śniegu i błocie. Jednym z najważniejszych elementów tego rozwiązania jest gęsta sieć lameli rozmieszczonych na całej powierzchni opony. Działają one niczym ząbki, które wgryzają się w śliską nawierzchnię, zapewniając kontrolę nad pojazdem.

Jednak przyczepność nie mogłaby być zapewniona, gdyby opony nie pozbywały się sprawnie wody i zanieczyszczeń. Firma Firestone wykorzystała szerokie rowki obwodowe, które zostały połączone z kanalikami poprzecznymi, aby stworzyć system szybkiego drenażu i zapobieganiu aquaplaningu. Rozwiązanie to jest kluczowe do zachowania pełni bezpieczeństwa w trasie.

Opony Firestone Winterhawk są dostępne w różnych wymiarach – od 13 do 14 cali średnicy felgi. Będą one świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje stosunkowo tanich opon, które pomogą w zmaganiach z trudnymi, ośnieżonymi trasami.

Testy opony zimowej Firestone Winterhawk

Na tę chwilę nie ma żadnych aktualnych testów tego modelu przeprowadzonych przez profesjonalnych recenzentów. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż są chętnie wybieranym modelem przez kierowców na całym świecie.

Użytkownicy chwalą je przede wszystkim za świetną przyczepność na trudnych nawierzchniach, jak i atrakcyjną cenę. Wiele z nich powraca do tego modelu już wielokrotnie.

Popularne rozmiary opon Firestone Winterhawk

Dostępne rozmiary opon Firestone Winterhawk

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.