Opony do Lada

Zmień markę Zmień markę

Opony do Lada to gwarancja lepszych wrażeń z jazdy oraz wyższego bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów. Pojazdy tej marki zasłynęły solidnością oraz unikatowym, wschodnioeuropejskim designem, a wiele modeli ma do dziś swoich miłośników. Zapewnij sobie komfort i przyjemność z jazdy, wybierając dobrze dopasowane opony do Lada!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Rekomendowane opony do Lada

Chcąc wybrać rekomendowane opony do Lada, przede wszystkim należy postawić na dobrze dopasowany rozmiar. Każdy model samochodu Lada cechują inne rozmiary opon fabrycznych oraz opcjonalnych. Zalecenia producenta można komfortowo sprawdzić w dokumentacji pojazdu.

Prezentujemy kilka przykładów, jakie rozmiary opon są rekomendowane do samochodów tej marki. Opony do Lada Niva posiadają fabryczny rozmiar 175/80 R16. Z kolei Lada Samara w wersji hatchback jest wyposażona w rozmiar 155/80 R13.

Nie masz pewności, jakie opony są rekomendowane do Twojego auta? Skorzystaj z naszej oferty, wybierz swój model samochodu Lada i ciesz się dobrze dopasowanym ogumieniem!

Marka Łada

Łada to rosyjska marka samochodów, produkowana przez koncern AvtoVAZ. Pierwszym samochodem producenta był model WAZ-2101 Żiguli (popularnie nazywany kopiejką), po raz pierwszy zaprezentowany w 1970 roku. Szybko rozpoczęto produkcję seryjną, a już rok później WAZ rozpoczął eksport swoich samochodów.

Warto wspomnieć, że początkowa produkcja samochodów Łada odbywała się we współpracy z Fiatem. Porozumienie pomiędzy koncernem a ZSRR zostało podpisane już w 1966 roku.

Rosyjska marka szybko osiągnęła dynamiczny rozwój. Do WAZ-2101 szybko zaczęły dołączać kolejne generacje modeli (od 2102 do 2107). W 1977 roku zadebiutowała kultowa Lada Niva. Mały samochód o terenowej specyfikacji stał się bardzo popularny także wśród polaków.

Kolejne modele aut Łada także odnosiły sukcesy. W 1984 roku na rynku pojawiła się Łada Samara, natomiast w latach 1996-1997 zadebiutowały Łada 110 i Łada Nadieżda.

Później na targach motoryzacyjnych w Moskwie, marka zaprezentowała kompaktowy model Łada Priora. Auto było dostępne w trzech wersjach: kombi, sedan oraz hatchback i na rynku europejskim pojawiło się w 2008 roku.

Najnowsze auto rosyjskiej marki to model Łada Vesta, której prototyp zaprezentowano w 2014 roku. Jego produkcja rozpoczęła się rok później, a silnik do modelu zapewnił koncern Renault. Jednostka posiadała pojemność 1,6l i moc 106 KM.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Łada – modele

Modele aut Łada produkowane są do dziś. Cieszą się one popularnością wśród wielu kierowców, szczególnie w regionie Europy środkowo-wschodniej, gdzie wiele samochodów rosyjskiego producenta uzyskało status kultowych.

Aktualne modele Łada to: Łada Niva, Łada Vesta, Łada Priora oraz Łada Samara (zarówno w wersji sedan, jak i hatchback).

Zobacz także:

opony do Kia, opony do Citroen, opony do Dacia, opony do Honda, opony do Hummer

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.