Opony do Honda

Zmień markę Zmień markę

Opony do Honda to ważny element pojazdu, którego dobór pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy. Japońska marka to aktualnie jeden z największych producentów motoryzacyjnych na świecie, a jej pojazdy słyną z ekologicznych rozwiązań, niezawodności i dobrych osiągów. Opony do Hondy powinny więc odzwierciedlać filozofię japońskiej marki – być trwałe, solidne oraz oszczędne w spalaniu.

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Opony do Honda – jak dobierać?

Opony do Honda należy dobierać przede wszystkim według odpowiadającego im rozmiaru. Każde z aut marki Honda cechują inne rozmiary opon oryginalnych oraz opcjonalnych. Opony to ważna część pojazdu, która w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo i komfort kierowcy oraz pasażerów.

Przed doborem modelu warto więc sprawdzić, jaki rozmiar opon rekomenduje producent do danej Hondy. W ten sposób kierowca otrzymuje dodatkową pewność, że dobrany model ogumienia będzie wykorzystywał pełnię możliwości pojazdu.

Zalecane opony do Honda

Marka Honda współpracuje aktywnie z najbardziej uznanymi producentami opon. Efektem tego są opony do pojazdów Honda montowane jako wyposażenie seryjne (OE). Takie ogumienie jest najlepiej dopasowane do danego modelu oraz znakomicie dopełnia jego osiągi i specyfikę.

Wybierając modele z pierwszego wyposażenia kierowca może mieć pewność, że są to zalecane opony do Hondy przez samego producenta. Poniżej prezentujemy kilka przykładów.

W zależności od konkretnych rozmiarów i roczników, do aut Honda seryjnie montowane są często opony Bridgestone. Korzystają z nich między innymi takie modele jak: Honda Accord (RE050, RE040), Honda S2000 (RE050) oraz Honda Civic (RE88 GZ, ER30).

Hondy z salonów posiadają także oryginalnie zamontowane opony Dunlop. Korzysta z nich między innymi samochód Honda CR-V (Grandtrek ST20) oraz Honda Civic (Dunlop SP20). Niektóre modele marki korzystają też z opon Yokohama (Honda FCX).

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Honda – historia producenta

Honda to producent samochodów, którego krajem pochodzenia jest Japonia, a bogata historia sięga lat 20. ubiegłego wieku. Założycielem marki był Sōichirō Honda, który już jako dziecko pomagał ojcu naprawiać rowery, a w wieku 15 lat rozpoczął pracę w warsztacie samochodowym.

Firma Honda Motor Company Ltd. oficjalnie powstała w 1948 roku. Rok wcześniej nastąpił przełom, gdy założyciel rozpoczął produkcję roweru napędzanego silnikiem spalinowym.

Pierwszy samochód marki Honda powstał w 1963 roku. Był to model T360 – lekkie auto dostawcze, które osiągnęło duży sukces na rynku. Zaraz po nim na targach motoryzacyjnych w Tokio zaprezentowano model osobowy S500, a dwa lata później model Honda S600.

W roku 1972 narodził się model Honda Civic, którego kolejne rewizje popularne są do dzisiaj. Sześć lat później pojawiła się Honda Prelude – pierwsze sportowe auto japońskiej marki. Kolejny przełom nastąpił w 1989 roku, wraz z wprowadzeniem do silników Hondy systemu VTEC. Opierał się on na elektronicznie sterowanych zmiennych fazach i skokach zaworów.

Warto wspomnieć, że Honda to producent mocno inwestujący w ekologiczne rozwiązania, obejmujące zasilanie silników paliwem alternatywnym. Auta Honda GX jako pierwsze były zasilane sprzężonym gazem ziemnym, a już w 1999 roku marka wprowadziła napęd hybrydowy w modelu Honda Insight.

Ten ostatni cechował się bardzo niewielkim spalaniem (3,4 litra na 100 km w teście na autostradzie). Warto także wspomnieć model Honda FCX Clarity, który wyróżniała zerowa produkcja zanieczyszczeń. Wszystko to dzięki wykorzystaniu innowacyjnych wodorowych ogniw paliwowych.

Popularne modele Honda

Marka Honda słynie obecnie zarówno z dobrych i bezpiecznych aut rodzinnych oraz osobowych, jak i motocykli oraz pojazdów sportowych. Auta japońskiej firmy są obecnie sprzedawane w ponad 150 krajach i mają bardzo duże grono wiernych użytkowników.

Popularne modele Hondy produkowane obecnie: Honda Civic Type R, Honda Accord, Honda CR-V, Honda CR-Z, Honda Insight, Honda Civic, Honda Crossroad oraz wiele innych uznanych pojazdów!

Zobacz także:

opony do Ford, opony do Acura, opony do Alfa Romeo, opony do Lexus, opony do Lincoln

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.