Opony do SsangYong

Zmień markę Zmień markę

Opony do SsangYong to bogata oferta wielu uznanych producentów w branży. Dobrze dopasowane ogumienie do aut koreańskiej marki zapewni więcej przyjemności z jazdy w każdym sezonie. Sprawdź naszą ofertę i kup znakomite opony do Twojego samochodu!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Opony do SsangYong – jakie wybrać?

Wybierając dobrze dopasowane opony do SsangYong, warto postawić na rozmiar ogumienia zalecany przez producenta. Odpowiednie opony to gwarancja stabilniejszego toru jazdy, bezpieczeństwa oraz wykorzystania pełni osiągów samochodu.

Opony warto też dobierać według typu pojazdu. Większość samochodów marki SsangYong to SUV-y lub auta o terenowym przeznaczeniu. Ogumienie do SsangYong będzie więc cechował duży rozmiar, a w szczególności wysoki poziom profilu oraz szerokość.

Popularne rozmiary opon do SsangYong to 215/75 R15, 235/70 R16 oraz 255/60 R18. Nie masz pewności, jakie opony wybrać? Wybierz model pojazdu z naszej oferty, a my polecimy Ci najlepsze opony do SsangYong!

Marka SsangYong

SsangYong to koreańska marka samochodów, której bogata historia sięga 1954 roku. Nazwa marki pojawiła się po raz pierwszy w 1986 roku, w wyniku połączenia się trzech firm: marki SsangYong, producenta samochodów Hadonghwan Motor Company oraz przedsiębiorstwa Sinjin Automobiles.

W latach 60. przedsiębiorstwo produkowało samochody dla japońskiej Toyoty. W efekcie powstały takie modele pojazdów jak Sinjin Crown (1963), Sinjin Corona (1966), Sinjin Truck (1966) oraz Sinjin Ace (1966).

W późniejszym okresie nawiązano współpracę z General Motors oraz American Motors. Warto wspomnieć, że SsangYong produkował również Jeepy na potrzeby amerykańskiego wojska.

Przełom nastąpił w 1991 roku, gdy SsangYong rozpoczął współpracę z koncernem Daimler-Benz. Koreańska marka zajmowała się produkcją silników i skrzyń biegów. W latach dziewięćdziesiątych SsangYong miał już szeroką gamę samochodów terenowych takich jak Korando, Muso oraz Isuzu.

Wszystkie powyższe modele posiadały silniki Mercedesa. Auta te nie tylko były wyposażane w podzespoły niemieckie, ale też bazowały wizualnie na modelach koncernu. Pojazdy takie jak SsangYong Chairman oraz SsangYong Istana były wzorowane na samochodach Mercedesa.

Koreańska marka często przechodziła w ręce nowych właścicieli. Pakiet kontrolny akcji SsangYong w 1997 roku przejęła marka Daewoo. Z kolei w 2004 roku udziały zostały przejęte przez chiński koncern Shanghai Automotive Industry Corporation.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Popularne modele SsangYong

Choć popularne modele SsangYong sprzedawane są głównie na rynku koreańskim, marka zyskała grono miłośników na całym świecie. Dziś SsangYong jest najstarszym i czwartym producentem aut z Korei Południowej, łącząc w swoich pojazdach tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Popularne obecnie modele SsangYong: SsangYong Actyon Sports oraz Actyon, SsangYong Musso oraz Musso Sports, SsangYong Rexton i SsangYong Korando.

Zobacz także:

opony do Smart, opony do Jeep, opony do Kia, opony do Mazda, opony do Mercedes-Benz

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.