Opony do Mercedes-Benz

Zmień markę Zmień markę

Opony do Mercedes-Benz to szeroki wybór modeli, który zapewnia niemal każdy ceniony w branży producent. Dobrze dopasowane ogumienie powinno odzwierciedlać najważniejsze cechy niemieckiej marki – bezpieczeństwo jazdy, komfort i wysoką trwałość. Niezależnie od tego czy posiadasz luksusowy i sportowy model, czy małe i ekonomiczne auto, warto sięgnąć po najwyższej jakości opony do Mercedes-Benz w naszej ofercie!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Opony dedykowane do Mercedesa

Mercedes to producent o statusie legendy w branży motoryzacyjnej, który aktywnie współpracuje z wieloma uznanymi producentami opon. W efekcie powstają opony dedykowane do Mercedesa, montowane jako wyposażenie seryjne (OE). 

Przykłady pokazują, że każdy model pojazdu Mercedes jest oryginalnie wyposażony w opony najwyższej klasy. W zależności od modelu i rocznika, samochody te wykorzystują opony Dunlop (Mercedes E-430 AMG oraz CLS), opony Pirelli (Mercedes klasy C oraz E) i opony Bridgestone (Mercedes SLK oraz klasy C i E). 

Warto więc powiedzieć, że niemal każdy z wiodących producentów opon posiada w swojej ofercie opony dedykowane do Mercedesa. Wybierz model Twojego samochodu w naszej ofercie i uzyskaj więcej informacji na temat zalecanych opon do Mercedesa!

Opony Mercedes – jakie rozmiary? 

Wybierając opony do samochodu marki Mercedes, należy przede wszystkim poznać właściwy rozmiar. Gwarantuje on bezpieczeństwo oraz lepsze przenoszenie osiągów auta na nawierzchnię. 

Każdy model pojazdu Mercedes-Benz cechują inne rozmiary opon oryginalne i opcjonalne. Wskazówki producenta w tej kwestii można komfortowo sprawdzić w dokumentacji pojazdu

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Marka Mercedes

Marka Mercedes to rozpoznawalny na całym świecie niemiecki producent samochodów, którego historia sięga 1926 roku. Wtedy to połączyły się dwie firmy – Mercedes i Benz, które dały początek marce. Do momentu połączenia, były to dwa konkurencyjne przedsiębiorstwa. 

Nazwa marki Mercedes-Benz pochodzi od firmy Benz & Cie Karla Benza oraz imienia córki Emila Jellinka, który był jednym z twórców koncernu. Ten ostatni na początku zajmował się sprzedażą samochodów marki Daimler. W 1900 roku podjęto decyzję o konstruowaniu nowego silnika, który miał nazywać się Daimler-Mercedes. 

W 1926 roku została stworzona firma Daimler-Benz AG, zrodzona z podpisanej dwa lata wcześniej umowy o wspólnym działaniu pomiędzy Daimler Motoren Gesellschaft i Benz & Cie. Powstała wówczas marka Mercedes-Benz i pod tą nazwą była znana aż do 1998 roku. 

Pierwszy samochód niemieckiej marki to Mercedes Model K, który powstał już rok po połączeniu. Aż do II Wojny Światowej pojawiło się wiele uznanych modeli aut tego producenta. Warto tu wymienić jeden z pierwszych pojazdów seryjnie wyposażonych w silnik diesla – model Mercedes-Benz 260D. 

Marka Mercedes-Benz znana była także z aut najwyższej klasy. Model 770 produkowany w okresie 1930-1944, czyli tak zwany Großer Mercedes, to luksusowa limuzyna, która była używana między innymi przez japońskiego Cesarza Hirohito oraz Adolfa Hitlera. 

W latach 50. powstało jedno z najbardziej kultowych modeli sportowych niemieckiej marki – Mercedes-Benz 300 SL. W 1954 roku zadebiutował on w wersji coupe, a trzy lata później w wersji roadster. Auto zyskało kultowy status nie tylko ze względu na osiągi, ale też na drzwi otwierane do góry.

Z innych kultowych modeli tamtych lat należy wymienić luksusowy model Mercedes Adenauer (lata 1951-1962), nazywany popularnie pontonem Mercedes 180 (lata 1953-1962) oraz pierwszy Mercedes klasy S W116 z roku 1972.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Karl Benz (jeden z twórców marki Mercedes) zyskał już status legendy branży motoryzacyjnej. Konstruktor już w 1878 roku stworzył silnik spalinowy dwusuwowy (a później również i czterosuwowy). Karl Benz był też pierwszym twórcą wielu elementów samochodów takich jak sprzęgło, skrzynia biegów, chłodnica wodna oraz gaźnik. 

Popularne modele Mercedesa

Popularne modele Mercedesa doceniają zarówno najbardziej wymagający kierowcy, jak i ci poszukujący ekonomicznych rozwiązań. Nic w tym dziwnego. Mercedes posiada w swoim portfolio ponad 550 pojazdów – samochodów osobowych, aut sportowych i wyścigowych oraz pojazdów użytkowych. 

Modele Mercedesa produkowane obecnie to między innymi: Mercedes klasy A (W169), klasy C (W204), klasy E (W212), klasy G (W463), klasy M (W164), klasy R (W251) oraz klasy S (W221). Do popularnych współcześnie modeli należą również Mercedesy klasy CLK, CLC i GLK, a także liczne wersje dostępnych aut w wersji kombi.

Zobacz także:

opony do Mazda, opony do Mini, opony do Mitsubishi, opony do Aston Martin, opony do BMW

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.