Kleber Krisalp HP3

Kleber
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Kleber Krisalp HP3

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.29/6

Kleber Krisalp HP3 są oponami zimowymi, które mają trafiać w klasę średnią. Model ten idzie po ścieżce przewodniej firmy Kleber, którą jest bezpieczeństwo w trasie. Właśnie z tego powodu największą uwagę przyłożono tutaj do przyczepności i szybkości hamowania.

Z racji na przeznaczenie, model ten został również wyposażony w specjalną mieszankę gumową, która pozwala na zachowanie komfortu nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych. 

Kleber Krisalp HP3 jest następcą modelu HP2, a największą różnicą, którą potwierdziły testy, jest krótsza droga hamowania - w wersji HP3 została ona skrócona o metr, co jest sporym osiągnięciem. 

Bardzo ważne, aby opony zimowe dobrze odprowadzały wodę, błoto i śnieg - tak właśnie dzieje się w modelu Kleber Krisalp HP3. W porównaniu do poprzedniego modelu tej serii odporność na tak zwany aquaplaning wzrosła nawet o 15 procent, a to wszystko dzięki odpowiedniemu rozłożeniu rowków i lameli. 

Patrząc na oznaczenia Kleber Krisalp HP3, posiada ona symbol 3PMSF, który jest zezwoleniem na użytkowanie zimą. Dopuszczalna prędkość, którą można osiągać przy tych oponach to 210 km/h, a maksymalny nacisk na oponę to 615 kg. 

Opinie użytkowników mówią o świetnym stosunku jakości do ceny. Przeznaczeniem tych opon jest umiarkowanie dynamiczna jazda zimą, która jednocześnie jest w pełni bezpieczna. Wielokrotne testy wykonane przez znanych recenzentów pokazują, ze marka Kleber osiągnęła swoje założenia.

Kleber jest francuską firmą należącą do światowego koncernu Michelin, która swoją nazwę otrzymała po dowódcy wojsk w czasach rewolucji francuskiej. Produkuje ona opony zarówno dla samochodów osobowych, dostawczych, jak i pojazdów rolniczych. 

Testy opon zimowych Kleber Krisalp HP3

  • Test ÖAMTC w rozmiarze 235/55 R17 - opona zimowa Kleber Krisalp HP3 dostała notę polecaną (2020 r.);

  • Test Auto Bild w rozmiarze 245/45 R18 - opona zimowa Kleber Krisalp HP3 otrzymała notę wzorową (2020 r.);

  • Test TCS w rozmiarze 235/55 R17 - opona zimowa Kleber Krisalp HP3 otrzymałą notę polecaną (2020 r.);

  • Test ADAC w rozmiarze 235/55 R17 - opona zimowa Kleber Krisalp HP3 dostała notę zadowalającą (2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Kleber Krisalp HP3

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.