Opony Kleber

Kleber
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Kleber

Szerokość

Profil

Średnica

Historia producenta opon Kleber

Historia producenta opon Kleber rozpoczęła się już ponad 100 lat temu. Pierwsza fabryka marki Kleber została uruchomiona w 1910 roku, jeszcze przez firmę BFGoodrich. Znajdowała się we francuskiej miejscowości Colombes.

Po II Wojnie Światowej, marka zaczyna oficjalnie funkcjonować pod nazwą Kleber - Colombes i przenosi się do Paryża. Od tamtego czasu marka Kleber samodzielnie produkowała ogumienie.

W 1950 roku, Kleber - Colombes przeżywa duży skok popularności. Jeden z pracowników firmy, Maurice Herzog, zdobywa szczyt ośmiotysięcznika Anapurna w Himalajach. Herzog umieścił na szczycie góry proporczyk Kleber.

Dla firmy była to niezwykle duża reklama, ponieważ o wyprawie i zdobyciu szczytu przez ekspedycję francuzów, rozpisywały się wszystkie ówczesne media.

Wzrost popularności zbiegł się w czasie z rewolucyjnym osiągnięciem marki Kleber, które nastąpiło rok później. To właśnie Kleber jest pierwszą firmą na świecie, która wyprodukowała opony bezdętkowe!

W latach 70. maskotką firmy Kleber stał się pies rasy boxer, reklamujący opony o tej samej nazwie. Utożsamia on cechy, które francuska firma przekazuje w swoich produktach. Należą do nich opanowanie, stabilność oraz zapewnienie bezpieczeństwa.

W 1981 roku, Kleber trafia pod skrzydła koncernu Michelin, który wykupił większość akcji. Dzięki połączeniu z Michelin, który jest jednym z liderów branży, marka Kleber zyskała zaplecze techniczne i jeszcze szersze możliwości w produkcji opon.

Opony Kleber gdzie są produkowane?

Opony Kleber produkowane są w wielu fabrykach rozlokowanych na terenie całej Europy. Jedna z fabryk znajduje się w Polsce, a dokładniej w Olsztynie. To właśnie z olsztyńskiej fabryki pochodzą między innymi opony marki BFGoodrich, Michelin oraz Kleber.

Kleber produkuje swoje opony w wielu krajach Europy. Warto tu wyróżnić fabryki położone na terenie Wielkiej Brytanii i Rumunii.

Dla kogo są opony Kleber?

Dzięki połączeniu z koncernem Michelin, firma Kleber może wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne branży do produkcji własnych opon.

Producent opon z Francji za główny cel stawia budowanie relacji z klientami opierających się na lojalności i zaufaniu. Zaowocowało to tysiącami pozytywnych opinii kierowców z całego świata.

W ofercie marki Kleber znajduje się ogumienie zimowe, letnie i całoroczne do bardzo szerokiej gamy pojazdów. Odpowiedni model opon znajdą dla siebie właściciele wszelkiego rodzaju samochodów osobowych, SUV-ów i aut o większej mocy silnika, a także samochodów dostawczych.

Warto wspomnieć, że firma Kleber zajmuje się także produkcją opon przeznaczonych do pojazdów rolniczych.

Opony homologowane Kleber

Kleber ma w swoim portfolio współpracę nie tylko z francuskim koncernem opon Michelin. O jakości opon marki Kleber świadczą też wielokrotne współprace z dużymi producentami samochodów. Owocem każdej takiej współpracy są modele opon homologowanych Kleber.

Ogumienie marki Kleber możemy znaleźć jako pierwsze wyposażenie w wielu znanych modelach samochodów, między innymi w Citroenie C3 i Berlingo oraz Peugeocie Partner i 301.

Najwyżej oceniane opony Kleber

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.