Opony Kleber | Darmowa dostawa | Opinie | 24opony

Opony Kleber

Kleber
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

4.82/6

Wyszukaj opony Kleber

Szerokość

Profil

Średnica

Historia producenta opon Kleber

Historia producenta opon Kleber rozpoczęła się już ponad 100 lat temu. Pierwsza fabryka marki Kleber została uruchomiona w 1910 roku, jeszcze przez firmę BFGoodrich. Znajdowała się we francuskiej miejscowości Colombes.

Po II Wojnie Światowej, marka zaczyna oficjalnie funkcjonować pod nazwą Kleber - Colombes i przenosi się do Paryża. Od tamtego czasu marka Kleber samodzielnie produkowała ogumienie.

W 1950 roku, Kleber - Colombes przeżywa duży skok popularności. Jeden z pracowników firmy, Maurice Herzog, zdobywa szczyt ośmiotysięcznika Anapurna w Himalajach. Herzog umieścił na szczycie góry proporczyk Kleber.

Dla firmy była to niezwykle duża reklama, ponieważ o wyprawie i zdobyciu szczytu przez ekspedycję francuzów, rozpisywały się wszystkie ówczesne media.

Wzrost popularności zbiegł się w czasie z rewolucyjnym osiągnięciem marki Kleber, które nastąpiło rok później. To właśnie Kleber jest pierwszą firmą na świecie, która wyprodukowała opony bezdętkowe!

W latach 70. maskotką firmy Kleber stał się pies rasy boxer, reklamujący opony o tej samej nazwie. Utożsamia on cechy, które francuska firma przekazuje w swoich produktach. Należą do nich opanowanie, stabilność oraz zapewnienie bezpieczeństwa.

W 1981 roku, Kleber trafia pod skrzydła koncernu Michelin, który wykupił większość akcji. Dzięki połączeniu z Michelin, który jest jednym z liderów branży, marka Kleber zyskała zaplecze techniczne i jeszcze szersze możliwości w produkcji opon.

Opony Kleber gdzie są produkowane?

Opony Kleber produkowane są w wielu fabrykach rozlokowanych na terenie całej Europy. Jedna z fabryk znajduje się w Polsce, a dokładniej w Olsztynie. To właśnie z olsztyńskiej fabryki pochodzą między innymi opony marki BFGoodrich, Michelin oraz Kleber.

Kleber produkuje swoje opony w wielu krajach Europy. Warto tu wyróżnić fabryki położone na terenie Wielkiej Brytanii i Rumunii.

Dla kogo są opony Kleber?

Dzięki połączeniu z koncernem Michelin, firma Kleber może wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne branży do produkcji własnych opon.

Producent opon z Francji za główny cel stawia budowanie relacji z klientami opierających się na lojalności i zaufaniu. Zaowocowało to tysiącami pozytywnych opinii kierowców z całego świata.

W ofercie marki Kleber znajduje się ogumienie zimowe, letnie i całoroczne do bardzo szerokiej gamy pojazdów. Odpowiedni model opon znajdą dla siebie właściciele wszelkiego rodzaju samochodów osobowych, SUV-ów i aut o większej mocy silnika, a także samochodów dostawczych.

Warto wspomnieć, że firma Kleber zajmuje się także produkcją opon przeznaczonych do pojazdów rolniczych.

Opony homologowane Kleber

Kleber ma w swoim portfolio współpracę nie tylko z francuskim koncernem opon Michelin. O jakości opon marki Kleber świadczą też wielokrotne współprace z dużymi producentami samochodów. Owocem każdej takiej współpracy są modele opon homologowanych Kleber.

Ogumienie marki Kleber możemy znaleźć jako pierwsze wyposażenie w wielu znanych modelach samochodów, między innymi w Citroenie C3 i Berlingo oraz Peugeocie Partner i 301.

Najwyżej oceniane opony Kleber

Ocena
producenta

4.82/6

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.