Matador MPS400 Variant All Weather 2

Matador MPS400 Variant All Weather 2

Matador
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Matador MPS400 Variant All Weather 2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.62/6

Każdy, kto codziennie porusza się samochodem dostawczym przez długie trasy, pragnie ogumienia, na które może liczyć. Matador MPS400 Variant All Weather 2 to druga edycja opony, której poprzednik zdobył wielu fanów. Jednym z powodów tej popularności jest świetny stosunek jakości do ceny. Ten aspekt został utrzymany w nowej wersji tego modelu, jednak poza tym doszło również wiele usprawnień.

All Weather 2 to opona, która ma posłużyć przez cały rok, co sprawia, że kierowcy stawiają jej wysokie wymagania. Firma Matador postarała się, aby wszystkie z nich zostały spełnione, zapewniając model, który pozwala na bezpieczną i komfortową jazdę w każdych warunkach pogodowych – niestraszne są mu ośnieżone, jak i gorące drogi.

Zastosowanie asymetrycznego bieżnika pozwoliło na szybkie i sprawne odprowadzanie wody, zapobiegając zjawisku aquaplaningu. Jak wiadomo, bardzo łatwo o poślizg, jeśli opona nie będzie miała odpowiedniego wyposażenia w drenaż wodny.

Marka Matador wyszła temu naprzeciw, stosując bardzo szerokie rowki boczne, jak i liczne lamele, przez które mogą przepływać zanieczyszczenia.

Asymetria bieżnika polega na podzieleniu go na dwie części – zewnętrzną i wewnętrzną. Jedna z nich jest odpowiedzialna za utrzymanie dobrej przyczepności na powierzchni suchej, a druga – na mokrej.

Ich współpraca pozwala na uniwersalność modelu MPS400 Variant All Weather 2, która wspomagana jest wytrzymałością otrzymaną dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki gumowej. Pomaga ona zachować elastyczność opony zimą i jej sztywność w okresie letnim.

Testy opony całorocznej MPS400 Variant All Weather 2

Na chwilę obecną model All Weather 2 nie przeszedł żadnych profesjonalnych testów porównawczych. Warto jednak wiedzieć, że jest bardzo popularną oponą, którą wybierają kierowcy na całym świecie.

Jest to model, który chwalony jest głównie za świetną wytrzymałość, która pozwala na zaoszczędzeniu zakupów wielu rodzajów opon. Kierowcy wspominają też o bardzo dobrej przyczepności – nawet na trudnych nawierzchniach, które pokryte są grubym śniegiem i błotem.

Dostępne rozmiary opon Matador MPS400 Variant All Weather 2

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.