Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV

Dunlop
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.00/6

Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV to wysokiej jakości opony letnie przeznaczone do pojazdów z napędem na cztery koła, czyli samochodów terenowych oraz aut typu SUV. Model ten pochodzi od jednego z najlepszych producentów na świecie, więc nic dziwnego, że charakteryzuje się wysoką jakością oraz doskonałymi parametrami nie tylko na szosie, ale również w terenie o zróżnicowanym poziomie trudności.

Jak sama nazwa wskazuje, model Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV oferuje sportowe parametry. Idą one w parze z podwyższoną wytrzymałością na obciążenia i przeciążenia. Taka solidna konstrukcja jest więc wyrobem, który doskonale spełnia wymagania stawiane przed oponami przeznaczonymi do aut terenowych 4x4.

Inżynierowie firmy Dunlop zdecydowali się na zmniejszenie średnicy oraz powłoki, co pozwala na zapewnienie bliższego kontaktu mieszanki gumowej z podłożem. Takie rozwiązanie przekłada się na poprawę precyzji prowadzenia pojazdu. Auto utrzymuje optymalny tor, nawet w przypadku jazdy z dużą prędkością. Istotnym atutem jest również niepowtarzalny płaski profil opony, który poprawia stabilność i powoduje mniejsze zużycie krawędzi.

Asymetryczny bieżnik opon Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV jest przystosowany do dynamicznej jazdy. Centralne żebro zachowujące ciągłość zwiększa ochronę opony przed odkształcaniem oraz pogorszeniem precyzji kierowania. Bezszwowe opaski z nylonu zabezpieczają również strefy boczne opony przed zniekształceniami. Dzięki temu bloki zachowują się prawidłowo podczas płynnej, szybkiej jazdy.

Prezentowany bieżnik jest konstrukcją wielokątową, która dodaje do opony aż dziesięć różnych promieni. Atutem tego produktu jest równomierne rozprowadzanie nacisków, które przekłada się na sprawniejsze manewrowanie, płynne przyspieszanie i bezpieczne pokonywanie zakrętów. Dzięki dużej zawartości krzemionki w mieszance gumowej, opony te zachowują optymalną elastyczność w szerokim zakresie temperatur.

Testy opony letniej Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV

  • Test Auto Bild w rozmiarze 255/55 R18, opona letnia Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV otrzymała notę wzorową (2. miejsce, 2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Dunlop SP SportMaxx RT 2 SUV

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.