Falken Azenis FK520 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Falken Azenis FK520

Falken
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Falken Azenis FK520

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Opony Falken Azenis FK520 powstały dzięki bogatemu doświadczeniu w tworzeniu ogumienia wysokich osiągów, dostępowi do najbardziej zaawansowanych materiałów i najnowszej technologii symulacyjnej. To właśnie japoński koncern stworzył model Azenis FK520! Są to opony sportowe oznaczone dopiskiem Ultra High Performance (UHP), które są przeznaczonych do samochodów wyczynowych i SUV-ów.

Co ciekawe, firma wykorzystała wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych, aby nadać oponie sportowy charakter, a także ultrabezpieczny bieżnik. To właśnie Azenis FK520 gwarantują większe bezpieczeństwo, dzięki zdecydowanie krótszej drodze hamowania zarówno na na mokrej, jak i suchej nawierzchni. 

Dlaczego warto kupić Falken Azenis FK520?

Falken AZENIS FK520, to konstrukcja wzmocniona aramidem, podobnie jak opony wyścigowe, jest strukturalnie mocniejsza i sztywniejsza, co zapewnia większą stabilność i precyzję w czasie kierowania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik konstrukcyjnych inżynierom firmy Falken udało się zmniejszyć wagę opony o 10% w porównaniu z jej poprzedniczką. Dzięki niższej wadze zredukowano masę nieresorowaną i opory toczenia, co wpływa na poprawę efektywności paliwowej.

Efektywność projektu znajduje również odzwierciedlenie w doskonałych osiągach opony zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Inżynierowie Falken, jako flagowy model w ofercie, nie poszli na żadne kompromisy podczas opracowywania tych opon, aby uzyskać optymalną trakcję na nawierzchni i osiągi jezdne. Ponadto, opracowali oni również nowy bieżnik z technologią Diamond Cut dla AZENIS FK520!

Zalety Falken Azenis FK520?

Koncern Falken wykorzystał zaawansowaną japońską technologię nano-symulacji 4D, aby pomóc w opracowaniu krawędzi klocków bieżnika Diamond Cut oraz zintegrowanych elementów redukujących hałas. Układ tych małych wgłębień powoduje drobne turbulencje, które skutecznie redukują hałas toczenia opon, co jest synonimem opon UHP. Zoptymalizowana powierzchnia styku z nawierzchnią pomaga zapewnić równomierne zużywanie się opon i poprawia kontakt z drogą.

Jak wyjaśnia Andreas Giese, Senior Manager Corporate Planning i Product Planning w Falken Tyre Europe, model Falken AZENIS FK520 oferuje przyczepność, niezawodność, osiągi i wydajność w oponie UHP. Właśnie w tym bieżniku, japoński koncern Falken wykorzystał całe swoje doświadczenie aby stworzyć wyjątkowe opony klasy premium o wysokich osiągach.

Opony Falken AZENIS FK520 będą dostępne już teraz i będą dostępne w 81 rozmiarach, od 17 do 21 cali, dla samochodów osobowych i SUV-ów.

Popularne rozmiary opon Falken Azenis FK520

Dostępne rozmiary opon Falken Azenis FK520

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.