KLASA PREMIUM

Continental ContiTour

130/90R16 73 H

Opony letnie Continental ContiTour 130/90R16 73 H Oficjalny sklep marki Continental

Data produkcji: 2022

Typ: Motocyklowe

Sezon: Letnie

Rozmiar: 130/90R16

Indeks nośności: 73 = max 365 kg
Maksymalne obciążenie na jedną oponę.

Indeks prędkości: H = max 210 km/h

Gwarancja: 7 lat

Zobacz inne opony marki Continental

Zmień rozmiar

614
zł/szt.
DARMOWA DOSTAWA

Koszt dostawy zakupionych towarów w całości pokrywa sklep.

Oferta dotyczy przesyłki kurierskiej na terenie Polski.

Kup teraz, otrzymasz 25.06.2024

Dostępność: w magazynie

Dostawa w 1 dzień roboczy.

Przewidywana data doręczenia:

wtorek, 25 czerwca 2024

Oferta dotyczy przesyłki kurierskiej na terenie Polski z wybraną opcją płatności za pobraniem.

Dostępność: średnia ilość

Dostępność: średnia ilość w magazynie

Kup opony z montażem
w serwisie

Zamów opony z montażem w wybranym serwisie.

Inne oferty opon Continental ContiTour 130/90R16 73 H

Dostępność:
mała ilość

Dostępność: mała ilość w magazynie

Doręczymy:
01.07-02.07

Dostępność: w magazynie

Dostawa 5-6 dni roboczych.

Przewidywana data doręczenia:

01.07.2024 - 02.07.2024

Oferta dotyczy przesyłki kurierskiej na terenie Polski z wybraną opcją płatności za pobraniem.

688
zł/szt.
DARMOWA DOSTAWA

Continental ContiTour 130/90R16 73 H

Opony letnie to modele o twardszej mieszance gumowej, która dobrze przystosowuje się do jazdy na rozgrzanej nawierzchni. Montowane są najczęściej, gdy średnia temperatura wzrasta powyżej 7 stopni Celsjusza. Ogumienie dedykowane na letnie miesiące jest projektowane, by zapewniać komfort i bezpieczeństwo na suchej i mokrej nawierzchni oraz sprawniej zapobiegać zjawisku aquaplaningu.

Z jakiego segmentu pochodzą Continental ContiTour 130/90R16 73 H?

Model Continental ContiTour 130/90R16 73 H, który właśnie wybierasz pochodzi z segmentu premium. Znajdują się w nim opony najbardziej uznanych marek, często wyróżniające się jakością wykonania i parametrami jezdnymi. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz budowane latami know-how producenta świadczą, że otrzymany produkt ma bardzo wysoką jakość.

Continental ContiTour 130/90R16 73 H posiada kierunkową rzeźbę bieżnika, która ma określony kierunek obrotu, jego wzór przyjmuje zazwyczaj kształt litery “V”. Opony te wymagają montażu zgodnie z kierunkiem rotacji. Jest to bardziej zaawansowana konstrukcja, którą wyróżnia przystosowanie do odprowadzanie wody i błota spod kół pojazdu. Continental ContiTour 130/90R16 73 H są solidnym wyborem, który dobrze wpływa na bezpieczeństwo jazdy!

Grupa producencka

Marka Continental rozpoczęła działalność jako mała firma oponiarska w Hanowerze. Istnieje od 1871 roku i posiada wieloletnią tradycję w produkcji ogumienia. Do niemieckiej marki należy wyprodukowanie pierwszej opony ze wzorem bieżnika w 1904 roku. Grupa producencka Continental jest jednym z wiodących dostawców ogumienia na świecie dla czołowych marek motoryzacyjnych.

Dla jakiego typu pojazdu przeznaczone są Continental ContiTour 130/90R16 73 H?

Opony motocyklowe to kluczowa część motocykla, decydujące o bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Muszą mierzyć się z zupełnie innymi wyzwaniami niż standardowe modele samochodowe. Wzory bieżnika opon do motocykli są zróżnicowane tak, aby zapewnić przyczepność na różnych nawierzchniach. Dzięki temu mogą służyć zarówno podczas rekreacyjnej jazdy po asfalcie, jak i wyczynowych manewrów w terenie. Wybierając opony Continental ContiTour 130/90R16 73 H, stawiasz na rozwiązanie specjalnie zaprojektowane do motocykla i jego specyficznych wymogów!

Gwarancja ogumienia Continental ContiTour 130/90R16 73 H

Opony Continental ContiTour 130/90R16 73 H posiadają czas gwarancji na okres 7 lat. Dokładne warunki gwarancji, które określa producent opony zawiera karta gwarancyjna.

Ogumienie to jedna z najważniejszych części pojazdu. Jakość opon jest jednym z czynników wpływających na ich okres gwarancyjny. Opony z klasy premium cechują się często dłuższym okresem gwarancyjnym z dwóch głównych powodów:

  • w oponach klasy premium stosowane są liczne technologie,

  • opony premium prezentują wysoką jakość.

Etykieta Continental ContiTour 130/90R16 73 H

Opór toczenia (efektywność paliwowa)

Efektywność paliwowa, jest wyrażana za pomocą skali od A do G, gdzie A oznacza najbardziej efektywną oponę. Opór toczenia jest testowany w warunkach laboratoryjnych w których ogumienie jest montowane na obrotowy bęben imitujący nawierzchnię.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Klasa A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a klasa E najdłuższą. Różnica między klasami to ok. 3-6m. Testowy pojazd porusza się na mokrej nawierzchni z prędkością 85km/h, następnie w wyznaczonym miejscu uruchamiane są hamulce.

Poziom hałasu

Klasa przedstawia pomiar w decybelach, gdzie A to opona najcichsza, C najgłośniejsza. Badanie przeprowadza się na zewnątrz pojazdu, gdy jest on rozpędzony do 80km/h przy wyłączonym silniku.

Przyczepność na śniegu (opony zimowe i całoroczne)

Symbol na etykiecie oznacza, że opony zostały przetestowane i spełniają określone normy. Pomiar wykonuje się, podczas pokonywania zakrętów, hamowania w określonym miejscu oraz przyspieszenia na nawierzchni pokrytej ubitą warstwą śniegu o grubości minimum 3cm.

Przyczepność na lodzie (opony zimowe)

Ikonę umieszcza się na etykiecie opony testowanej w najsurowszych warunkach zimowych. Opony te posiadają zwiększoną przyczepność do nawierzchni pokrytych lodem. Pomiary przeprowadzane są na specjalnie przygotowanych torach lodowych, testowana jest droga hamowania, pokonywanie zakrętów oraz przyspieszenie.

Gwarancja

7 lat <br />gwarancji
Sprawdź gwarancję powyższego producenta! Wiemy, jak istotna jest gwarancja ogumienia.
W pliku znajdziesz wszelkie informacje na ten temat.

Parametry Continental ContiTour 130/90R16 73 H

Rodzaj pojazdu

Motocyklowe

Sezon

Letnie

Producent

Continental

Nazwa opony

ContiTour

Rozmiar

130/90R16

Rodzaj bieżnika

kierunkowy

Klasa opony

Klasa Premium

Gwarancja

7 lat

Indeks nośności

73 = max 365 kg

Indeks prędkości

H = max 210 km/h

Opór toczenia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Hałas zewnętrzny

Wzmocnienie (XL)

Nie

Rant ochronny (FR)

Nie

Homologacja

Nie

Raty

Możliwość zakupu opon na raty jest dostępna na stronie 24opony, a cały proces ogranicza się do kilku prostych kroków: wyboru modelu opon, wypełnienia wniosku, potwierdzenia tożsamości, oceny zdolności kredytowej przez Bank oraz cieszenia się nowym kompletem opon kupionym w wygodnych ratach.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.