Opony a kraj pochodzenia

Poszukujesz opon z konkretnego kraju? Jesteś we właściwym miejscu! W 24opony zapewniamy szeroką ofertę ogumienia z każdego zakątka świata. Interesują Cię wysokiej jakości opony włoskie? A może chcesz postawić na solidne i tanie opony polskie? Sprawdź naszą ofertę i wybierz interesujący Cię kraj pochodzenia opon!

Dostawa gratis

Kraj produkcji a kraj pochodzenia opony

Przed zakupem warto zwrócić uwagę, że kraj produkcji i kraj pochodzenia opony to dwa różne pojęcia, które często są używane zamiennie przez kierowców. Poniżej w prosty sposób wyjaśniamy, co oznacza każde z nich.

Pochodzenie opony oznacza najczęściej kraj, z którego pochodzi dany producent. Przykładowo, widząc logo marki Continental na boku opony wiemy, że krajem pochodzenia tego modelu są Niemcy.

Duże marki często przenoszą produkcję swoich opon do innych krajów, ze względu na niższe koszty produkcji. Choć ta sama opona niemieckiego producenta może być wyprodukowana np. w Chinach, pochodzenie marki daje pewność, że jest ona wytworzona według najlepszych standardów jakościowych.

Jak sprawdzić kraj pochodzenia opony?

Kraj pochodzenia opony najłatwiej sprawdzić po logotypie producenta. W 24opony dokładamy wszelkich starań, by każdy z producentów był opisany pod względem kraju pochodzenia. Dzięki temu komfortowo sprawdzisz, z jakiego kraju pochodzi marka.

Jak sprawdzić kraj produkcji opony?

Kraj produkcji opony można sprawdzić na dwa sposoby.

Oznaczenie kraju produkcji – najczęściej wytłoczone jest na ścianie bocznej i w języku angielskim wyraża kraj produkcji opony (np. Made in Holland).

Kod fabryki – numer DOT opony już na początku zawiera miejsce produkcji opony w postaci kodu. Każda fabryka posiada swój unikalny symbol, którym oznaczone są opony (np. H1 – fabryka Michelin w Hiszpanii).

Czy warto zwracać uwagę na kraj pochodzenia opon?

Kupując opony, zdecydowanie warto zwracać uwagę na kraj pochodzenia! Każdy z nich posiada inne marki, które cechują odmienne technologie, konstrukcje modeli i charakter.

Dzięki temu, bogata oferta opon jest tak zróżnicowana i każdy kierowca może dopasować ją do swoich potrzeb oraz budżetu. Wybierz kraj pochodzenia z naszego asortymentu i już teraz dopasuj markę opon do swoich potrzeb!

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.