Opony do Chevrolet (Daewoo)

Zmień markę Zmień markę

Opony do Chevrolet (Daewoo) to ważna część pojazdu, która odpowiada za bezpieczeństwo i komfort codziennej podróży. Dobrze dopasowane opony odzwierciedlą najważniejsze cechy amerykańskich samochodów, zapewniając niezawodność w każdym sezonie. Sprawdź naszą ofertę i wygodnie dobierz model do swojego auta!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Zalecane opony do Chevrolet

Chevrolet współpracuje z wieloma producentami w zakresie dostarczania opon do swoich pojazdów jako pierwsze wyposażenie (OE). Zalecane opony do Chevrolet, czyli modele fabryczne, są znakomicie dostosowane do osiągów i specyfiki danego pojazdu.

Amerykański rynek aut Chevrolet jest zdominowany przez opony Bridgestone, z których korzysta wiele pojazdów. Z kolei w Europie popularne są opony Hankook oraz opony Michelin (między innymi modele Aveo oraz Lacetti).

Opony do Daewoo – jakie wybrać?

Opony do Daewoo warto wybierać przede wszystkim według własnego stylu jazdy, pokonywanych dystansów oraz rekomendacji producenta. Fabryczne opony do aut Daewoo dostarczało wielu producentów, znanych z wysokiej jakości.

Warto tu wymienić rodzime dla koreańskiej marki opony Hankook, a także niezrównane opony Michelin (Lanos, Nubira, Leganza oraz Nexia).

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Rozmiary opon do Chevrolet (Daewoo)

Wybierając opony do Chevrolet (Daewoo), należy przede wszystkim postawić na właściwy rozmiar. W zależności od rocznika i typu nadwozia pojazdu, dedykowane ogumienie może się różnić. Dobrze dopasowany rozmiar opon zagwarantuje lepsze wrażenia z jazdy oraz bezpieczeństwo.

Modele Chevrolet przeznaczone na rynek europejski posiadają szeroki przedział rozmiarów opon, dostosowany do potrzeb tutejszych kierowców. Znajdują się tu wymiary od 185/60 R14 (Aveo), aż po 275/40 R20 i 245/45 R20 (Camaro).

Z kolei rozmiar opon do Daewoo to już mniejszy przedział od 13 do 17 cali. W modelach tej marki znajdują się takie opony jak 155/80 R13 (Lanos) oraz popularne 205/55 R16 (Leganza).

Chevrolet – marka

Chevrolet to amerykańska marka samochodów, której korzenie sięgają 1911 roku. Firmę założyły dwie osoby – kierowca wyścigowy Louis Chevrolet oraz William Durant, jeden z twórców koncernu General Motors.

Już w 1911 roku powstał pierwszy model pojazdu – Chevrolet Series C Classic Six, znany też jako typ C. Jak sama nazwa wskazuje, był on wyposażony w sześciocylindrowy silnik, umożliwiający uzyskanie prędkości maksymalnej ponad 100 km/h!

Siedem lat później marka Chevrolet została włączona do koncernu GM i od tego czasu ich historie są bardzo mocno związane. W 1923 roku kompania motoryzacyjna otworzyła się na Europę, otwierając pierwsze biuro w Danii.

Po pięciu latach otworzono pierwszą fabrykę w Polsce (Warszawa). W okresie Zimnej Wojny, marka Chevrolet została wycofana z rynków Europy wschodniej.

Najpopularniejszy samochód amerykańskiej marki to sportowy Chevrolet Corvette, produkowany od 1953 roku. Pierwsza generacja Corvette C1 cieszy się kultowym statusem. Do dziś zachowało się ponad 200 modeli, które osiągają bardzo wysokie ceny na rynku wtórnym.

Sportowy i ponadczasowy design oraz liczne rewizje modelu na przestrzeni lat znacznie wpłynęły na popularność Chevroleta w Stanach Zjednoczonych. Warto wspomnieć, że w w latach 60. co dziesiąty samochód sprzedawany w USA był modelem z fabryk marki Chevrolet.

Od 2004 roku na rynku europejskim zaczęły pojawiać się samochody Daewoo produkowane pod marką Chevroleta. Koreańska marka istniejąca od 1937 roku została wykupiona przez amerykański koncern GM, który posiada tam ponad 70% udziałów.

Dzięki temu, wiele modeli Daewoo takich jak Daewoo Matiz, Daewoo Nubira, Daewoo Lanos zostało zastąpionych mianem Chevrolet na licznych rynkach światowych.

Popularne modele Chevroleta

Popularne modele Chevroleta zasłynęły przede wszystkim jako szeroka gama aut sportowych i terenowych. Amerykańska myśl techniczna, tradycja oraz wiele kultowych modeli pojazdów zyskały tej marce szerokie grono oddanych miłośników na całym świecie.

Obecnie popularne modele Chevroleta to: Chevrolet Aveo, Chevrolet Lacetti, Chevrolet Cruze, Chevrolet Captiva, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro.

Zobacz także:

opony do Aston Martin, opony do Chrysler, opony do Subaru, opony do Suzuki, opony do VW

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.