Opony zimowe 16 cali

Wyszukaj opony zimowe 16 cali
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

Wyszukaj opony zimowe
wg samochodu

Marka

Model

Najpopularniejsze 16-calowe opony zimowe

Opony zimowe 16 do Twojego samochodu

Kupując opony zimowe do swojego samochodu, coraz popularniej wyszukujecie słowa opony zima 16. I nic w tym dziwnego! Opony zimowe 16 cali należą dziś do najpopularniejszych rozmiarów na rynku opon w Polsce.

Opony zimowe o rozmiarze 16 cali są montowane w wielu rodzajach pojazdów. Od całej gamy samochodów osobowych ekonomicznej i średniej klasy, aż po auta o większej mocy silnika, takie jak SUV-y, pojazdy terenowe i dostawcze.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że opony zimowe w rozmiarze 16 cali są najczęściej wybieranym ogumieniem przez kierowców aut dostawczych.

Pamiętaj, że opony zimowe 16 dobiera się do felg. Zalecamy, by zawsze przy wyborze kierować się zaleceniami producenta. Nie jest to absolutnie konieczne w każdym przypadku.

Dobierając opony alternatywne, muszą zachować odpowiednie odchylenie procentowe względem oryginału, czyli pomiędzy 1,5%, a -2%.

W jakich autach są opony zimowe 16 cali?

Popularność, jaką cieszą się opony zimowe 16, wykorzystywana jest przez duże marki motoryzacyjne. Warto zwrócić uwagę w jakich modelach popularnych samochodów, ogumienie na zimę w rozmiarze 16 cali montowane jest jako seryjne wyposażenie.

Rozmiar 16 cali opon homologowanych na zimę możemy znaleźć w takich autach jak:

  • Audi A4 i A6,
  • Volkswagen Golf, Tiguan i Passat,
  • Ford Mondeo i Focus,
  • BMW Seria 3 i 5,
  • Opel Astra, Insignia i Vectra,
  • Hyundai I40 i Tucson,
  • Mercedes klasa E,
  • i wiele innych!

Wybierz popularne modele opon zimowych 16 cali!

Opony zimowe w rozmiarze 16 cali oferują szeroki wybór w każdej dostępnej klasie: ekonomicznej, średniej oraz premium. Nie sposób tu wymienić ich wszystkich. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, jakie są najpopularniejsze modele opon w rozmiarze 16.

Spośród popularnych modeli ogumienia klasy ekonomicznej, najczęściej polecane są opony zimowe 16 naszych rodzimych marek. Należą do nich modele Dębica Frigo 2, Dębica Frigo HP2 oraz seria Snowpro, polskiej marki Kormoran.

To nie jedyne marki, które słyną z 16-calowego ogumienia na zimę w niskiej cenie. Warto również zwrócić uwagę na amerykańskie opony zimowe Dayton DW510 EVO czy ogumienie czeskiego producenta Barum Polaris 3.

Odpowiedzią na potrzeby wymagających kierowców, są opony zimowe 16 cali od większości producentów klasy premium, takich jak Goodyear, Nokian, czy Pirelli. Warto zwrócić szczególną uwagę na modele opon zimowych z serii Goodyear Efficientgrip Performance oraz Ultragrip.

Z innych najlepszych modeli opon zimowych w rozmiarze 16 cali warto wymienić też ogumienie Nokian WR A4 i WR D4 i Pirelli SottoZero 3, które są wyposażone w technologię RunFlat.

Jeśli jesteś kierowcą, który nie godzi się na żaden kompromis, te opony zimowe 16 z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

Dlaczego warto kupić opony zimowe 16

Opony zimowe 16 cali mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim pasażerom. Mimo łagodnych zim panujących w Polsce, jazda na mokrej i śliskiej nawierzchni wciąż wymaga odpowiedniego przygotowania, jeśli chcesz jeździć bezpiecznie i komfortowo.

Nie warto więc czekać z wyborem i wymianą opon zimowych do ostatniej chwili. Już teraz sprawdź nasze opony zimowe 16 cali! Oferta najpopularniejszych rozmiarów (205/55 R16 i wiele innych) oraz szeroki wachlarz cenowy pozwolą dopasować ogumienie zimowe do Twojego samochodu!

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.