Opony zimowe 14 cali dla Twojego auta! - 24opony.pl

Jak dobrać odpowiednie opony zimowe 14 cali?

Wyszukaj opony zimowe 14 cali
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

Wyszukaj opony zimowe
wg samochodu

Marka

Model

Rok

Najpopularniejsze 14-calowe opony zimowe

Opony zimowe R14 są często montowane fabrycznie w samochodach miejskich, kompaktowych i klasy średniej, jak np. Opel Astra, Renault Megane, Ford Focus iMondeo, VW Golf, VW Passat, Skoda Fabia, Opel Corsa i Vectra, Honda Civic, Seat Ibiza czy VW Polo.

 

Opony zimowe 14 cali, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami oraz wysokimi ocenami w testach to Barum Polaris 3, Sava Eskimo S3+, Nokian WR D3 i WR D4, Fulda Kristall Montero 3, Dębica Frigo 2 oraz świetna na błocie pośniegowym Uniroyal MS Plus 77.


W trakcie wybierania nowych opon do Twojego auta postępuj rozważnie. Rozmiar opony wybieraj na podstawie średnicy felgi oraz stylu jazdy. Informacje dotyczące homologowanych rozmiarów do Twojego samochodu znajdziesz w książeczce serwisowej auta. Odpowiednio dobrane opony mają wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo podczas podróży. Nieodpowiednio dobrane opony mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze, jak np. zsuniecie opony z felgi w trakcie jazdy. Najlepiej kierować się rekomendacjami producenta samochodu, ale nie jest to konieczne. Opony o homologowanych rozmiarach zastąpić można oponami alternatywnymi. Powinny one jednak spełniać normy odchylenia względem oryginału (od -2% do 1,5%).

 

Nie pamiętasz, jaki rozmiar opon pasuje do Twojego samochodu? Chcesz znaleźć opony zamienne? Sprawdź nasz kalkulator rozmiarów.

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia