Opony zimowe 15 cali | Darmowa dostawa - 24opony.pl

Opony zimowe 15 cali

Wyszukaj opony zimowe 15 cali
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

Wyszukaj opony zimowe
wg samochodu

Marka

Model

Rok

Najpopularniejsze 15-calowe opony zimowe

Opony zimowe 15 cali najczęściej wybierane modele

Opony zimowe w rozmiarze 15 cali, to aktualnie jeden z najpopularniejszych rozmiarów ogumienia wśród kierowców w Polsce. Z tego względu, producenci opon na zimę dostosowują popularne modele swojego ogumienia właśnie pod rozmiar 15 cali.

W ofercie opon zimowych 15 znajdziemy ogumienie ze wszystkich trzech segmentów rynku – premium, średniego oraz ekonomicznego.

W modelach opon zimowych 15 premium nie ma miejsca na kompromis. Dedykowane są kierowcom oczekującym najwyższej jakości.

Opony zimowe premium w rozmiarze 15 cali, które cieszą się najlepszymi opiniami, to między innymi: Nokian WR D4 i WR D3 oraz Continental WinterContact TS 860.

Klasa średnia opon zimowych 15 cali stanowi dobry stosunek niewysokiej ceny do zadowalających parametrów.

Wśród opon zimowych 15 cali, które osiągają dobre wyniki w testach, znajdują się modele: Kleber Krisalp HP3 oraz Kumho WinterCraft WP51.

Modele opon zimowych 15 z segmentu ekonomicznego polecamy kierowcom, którzy głównie poruszają się po mieście. Ich zaletą jest oszczędność, związana z niską ceną.

Część popularnych modeli opon zimowych z segmentu ekonomicznego pochodzi z rodzimej produkcji. Należą do nich modele ogumienia Dębica Frigo 2 oraz Kormoran Snowpro B2.

Jak dobrać opony zimowe 15 cali do swojego auta?

W kapryśnym okresie zimowym, opony mają zapewnić Ci przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Dobieraj je w sposób rozważny.

Przed zakupem warto jest sprawdzić, jakie ogumienie na zimę zaleca producent samochodu. Informacje o modelach homologowanych opon zimowych 15, znajdziesz w książeczce serwisowej Twojego auta.

Czy zawsze trzeba się tym kierować? Niekoniecznie. Homologowane rozmiary opon zimowych możesz zastąpić ogumieniem alternatywnym. W tym przypadku pamiętaj, że musi ono spełniać normę odchylenia względem rozmiaru oryginalnego – od -2% do 1,5%.

Przy wyborze opon na zimę rozmiaru 15 cali kieruj się też rozmiarem felg oraz własnym stylem jazdy. Opony zimowe, które są właściwie dobrane, korzystnie wpłyną na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Pamiętaj jednak że opony zimowe 15 w złym rozmiarze mogą zsuwać się z felg podczas jazdy, co spowoduje zagrożenie dla Ciebie i innych kierowców!

W jakich samochodach spotkasz opony zimowe 15”?

15 cali jest jednym z najczęściej wybieranych rozmiarów opon zimowych przez naszych klientów. Modele zimowe opon w rozmiarze 15, przeznaczone są głównie do samochodów kompaktowych oraz aut klasy średniej, a tych na polskich drogach jeździ najwięcej.

Modele opon zimowych 15 cali były montowane fabrycznie w takich autach jak:

  • Opel Corsa i Astra,
  • Toyota Yaris i Avensis,
  • Volkswagen Golf i Passat,
  • Suzuki Swift,
  • Citroen Berlingo,
  • i w wielu innych.
płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia