Opony do Dodge

Zmień markę Zmień markę

Opony do Dodge to dodatkowa pewność zwiększonego poczucia bezpieczeństwa i komfortu podczas każdej podróży. Dodge to typowo amerykańska marka samochodów, którą wyróżnia unikalny design, solidność i niezawodność. Tego samego powinno się oczekiwać od dobrze dopasowanego ogumienia. Sprawdź dedykowane opony do Dodge i wybierz model do swojego samochodu!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Rekomendowane opony do Dodge

Wybierając opony do Dodge, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rozmiary opon. Każdy model wyróżniają inne rozmiary fabryczne oraz opcjonalne. Wymiary ogumienia pasujące do danego samochodu marki Dodge, można komfortowo sprawdzić w książeczce pojazdu.

Dodge to auta produkowane głównie na rynek USA, co pokazują też rozmiary opon. Są to typowo amerykańskie modele, wyróżniające się wysokim profilem dla zachowania maksymalnego komfortu jazdy w zróżnicowanych warunkach.

W wielu przypadkach Dodge wyposażany jest w rekomendowane rozmiary fabryczne takie jak: 225/55 R16, 215/65 R16, 235/70 R16, 215/60 R17, czy też 235/65 R17. Takie modele łatwo można znaleźć w bogatych ofertach amerykańskich producentów.

Poszukując więc rekomendowanych opon do aut marki Dodge, warto postawić np. na opony Goodyear oraz opony BFGoodrich.

Dodge – producent

Dodge to amerykańska marka samochodów, której właściwa historia rozpoczyna się w 1914 roku. Wtedy to powstał pierwszy model pojazdu Dodge, wzorowany na kultowym Fordzie T. Pierwszy model Dodge'a w historii wyróżniał się jednak wyższą ceną i bogatszym wyposażeniem.

Nazwa producenta pochodzi od nazwisk założycieli – braci Dodge, którzy końcem XIX wieku założyli firmę  Dodge Brothers Bicyle & Machine Factory. Firma na samym początku skupiała się na produkcji części mechanicznych i rowerów. W 1926 roku Dodge jako pierwszy amerykański producent otworzył fabrykę w Europie. Już dwa lata później marka dołącza do rodziny Chryslera.

Prawdziwy rozwój amerykańskiego producenta nastąpił w latach 50., wraz z wprowadzeniem ośmiocylindrowego silnika HEMI. W portfolio Chryslera, auta Dodge były postrzegane jako najbardziej sportowe, a ich prestiż znacznie wzrósł.

Wysoką jakość potwierdziły liczne sukcesy producenta w sporcie, między innymi 11 wygranych w zawodach NASCAR, a także 196 różnych rekordów prędkości na dnie jeziora Bonneville.

W latach 60. został wyprodukowany Dodge Dart (o samonośnej konstrukcji), a także Dodge Lancer (pierwszy pojazd marki typu kompakt). Wraz z modelami Chryslera, Dodge przejął niemal połowę segmentu aut kompaktowych w USA, co pozwoliło firmie przetrwać kryzys naftowy w 1973 roku.

Lata 80. to czas najbardziej kultowych aut Dodge. Wtedy powstały między innymi van popularny na wielu kontynentach – Dodge Caravan, a także sportowy model wzorowany na muscle cars produkowanych produkowanych podczas kryzysu – Dodge Viper.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Popularne modele Dodge

Choć samochody Dodge są częściej spotykane na amerykańskim rynku, niektóre modele produkowane obecnie znalazły szerokie grono miłośników w Europie. I nic w tym dziwnego. Szerokie zastosowanie, niezawodność są wizytówkami amerykańskiej myśli technicznej.

Najpopularniejsze modele Dodge to: Dodge Caliber, Dodge Ram, Dodge Challenger, Dodge Journey oraz Dodge Avanger.

Zobacz także:

opony do Daihatsu, opony do Alpine, opony do Aston Martin, opony do Saab, opony do Tesla

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.