Jak dobrać odpowiednie opony letnie 21 cali?

Wyszukaj opony letnie 21 cali
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

Wyszukaj opony letnie
wg samochodu

Marka

Model

Popularne rozmiary
opon letnich 21 cali

Najpopularniejsze 21-calowe opony letnie

Opony letnie R21 to największy rozmiar opon osobowych. Możemy spotkać je w takich autach, jak: VW Touareg, Porsche Cayenne lub BMW Seria 7. Najbardziej popularny rozmiar to niskoprofilowy 295/35 R21. Dla bardziej wymagających kierowców samochodów polecane są opony run flat 21 cali. Najpopularniejsze modele to Dunlop SP Sport Maxx, GT Pirelli P Zero i Michelin Pilot Super Sport.

W trakcie wybierania nowych opon do Twojego auta postępuj rozważnie. Rozmiar opony wybieraj na podstawie średnicy felgi oraz stylu jazdy. Informacje dotyczące homologowanych rozmiarów do Twojego samochodu znajdziesz w książeczce serwisowej auta. Odpowiednio dobrane opony mają wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo podczas podróży. Nieodpowiednio dobrane opony mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze, jak np. zsuniecie opony z felgi w trakcie jazdy. Najlepiej kierować się rekomendacjami producenta samochodu, ale nie jest to konieczne. Opony o homologowanych rozmiarach zastąpić można oponami alternatywnymi. Powinny one jednak spełniać normy odchylenia względem oryginału (od -2% do 1,5%).

 

Nie pamiętasz, jaki rozmiar opon pasuje do Twojego samochodu? Chcesz znaleźć opony zamienne? Sprawdź nasz kalkulator rozmiarów.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.