Opony do Cupra

Zmień markę Zmień markę

Opony do Cupra to wyselekcjonowane modele, które cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Hiszpańska marka znana jest z samochodów sportowych. Najlepsze ogumienie do tych modeli powinno więc podkreślić nienaganną estetykę aut i zapewniać maksimum parametrów jezdnych.

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Czy warto kupić opony do Cupra?

Opony do Cupra to warte zakupu ogumienie, które należy wybierać zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy z modeli samochodów wyróżniają nieco inne rozmiary opon opcjonalnych i homologowanych. Aby dobrać pasujące opony do Cupra, wystarczy kliknąć w posiadany przez siebie model auta! Nasz konfigurator automatycznie dobierze zalecane i dodatkowe rozmiary, co znacznie ułatwi dobór. 

Samochody marki Cupra to auta o sportowym charakterze i mocnych silnikach, co przekłada się na większe ogumienie. Przykładem jest tu Cupra Ateca, do której montuje się opony w rozmiarze 245/40ZR19. Ze względu na dużą moc, dobrze dopasowane opony do samochodów Cupra muszą posiadać wysokie indeksy prędkości. Zalecane są tu modele z oznaczeniem W (do 270 km/h) lub podobnym.

Cupra – co to za marka?

Cupra to hiszpańska marka samochodów sportowych, działająca jako samodzielny producent od 2018 roku. Wcześniej marka była obecna na rynku jako linia aut wyczynowych Seata. 

Pierwszy model samochodu Cupra powstał wcześniej, bo już w 1996 roku. Był to model Ibiza GTI Cupra Sport 16v. Wyposażony w silnik o mocy 150 KM, już wtedy mógł pochwalić się zdobyciem Rajdowego Mistrzostwa Świata. 

Spośród sportowych sukcesów ważny jest także rok 2014. Wtedy to Seat Leon Cupra pokonał tor w Nürburgring ze świetnym czasem 7:58:44. A to nie koniec. Już cztery lata później kolejna wersja tego samochodu ustanowiła jeszcze lepszy rekord czasowy!

Portfolio marki Cupra obejmuje łącznie ponad 20 modeli samochodów. Spośród seryjnych samochodów, pierwszym jest model crossover Cupra Ateca, zaprezentowany w 2018 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.