Opony do Proton

Zmień markę Zmień markę

Opony do Proton to bogata oferta wielu uznanych producentów, które można komfortowo dobrać do pojazdów malezyjskiej marki. Dobrze dopasowane opony gwarantują wyższe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Warto więc postawić na dedykowane opony do Proton w ofercie naszego sklepu!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Jakie opony do Proton?

Wybierając opony do Proton, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę właściwy rozmiar. Każdy model pojazdu Proton posiada inne wymiary ogumienia oryginalne i opcjonalne. Przed zakupem pomocne może się okazać sprawdzenie dokumentacji samochodu. Tam znajdują się zalecenia producenta odnośnie dedykowanych opon

Opony do Proton warto pokazać na przykładach. Popularny model Proton posiada rozmiar oryginalny 195/60/R15, z kolei w sedanie Proton 420 zastosowano seryjne opony o wymiarach 185/60/R14. 

Nie masz pewności, jakie opony będą najlepsze do Twojego samochodu? Wybierz swój model z naszej oferty i ciesz się dobrze dopasowanym ogumieniem! 

Proton producent

Proton to producent samochodów pochodzący z Malezji. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1985 roku i było pierwszą malezyjską marką motoryzacyjną. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że nazwa producenta to akronim od Perusahaan Otomobil Nasional (krajowa firma motoryzacyjna). 

Pierwszy model pojazdu marki to Proton Saga, który został zaprezentowany w 1985 roku. Był to pierwszy samochód w historii malezyjskiej motoryzacji i kamień milowy dla branży w tym kraju. Auto zostało wyprodukowane w wyniku partnerstwa joint venture z koncernem Mitsubishi Motors.

Jednym z przełomów okazał się model Proton Wira z 1993 roku. Wzorowany na Lancerze japońskiego koncernu sedan, został sprzedany w ilości prawie miliona egzemplarzy w ponad 65 krajach całego świata! 

Choć malezyjski producent pozostaje niszowy, wciąż konsekwentnie rozszerza swoją ofertę, która obejmuje samochody osobowe oraz Minivany. Zaprezentowany w 2019 roku Proton X70 był pierwszym w historii bardziej luksusowym SUV-em marki. 

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Modele Proton

Choć modele Proton nie zyskały dużej popularności w Polsce, marka wciąż ma szerokie grono odbiorców, o czym świadczą miliony sprzedanych pojazdów. 

Obecne modele Proton: Proton X50 i X70, Proton Iriz, Proton Persona, Proton Exora oraz Proton Saga.

Zobacz także:

opony do Porsche, opony do Bentley, opony do Chevrolet (Daewoo), opony do Dodge, opony do DR

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.