Nowości zimowe i całoroczne na sezon 2015/2016

oznaczenia opon
oznaczenia opon
oznaczenia opon
budowa opony
budowa opony
budowa opony
indeksy prędkości i nośności
indeksy prędkości i nośności
ind. prędkości i nośności
tabele ciśnień
tabele ciśnień
tabele ciśnień
zamienniki opon
zamienniki opon
zamienniki opon
opinie o oponach
opinie o oponach
opinie o oponach
porównaj opony
porównaj opony
porównaj opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak przechować opony
jak przechować opony
jak przechować opony

Nowości zimowe i całoroczne na sezon 2015/2016

Koncerny oponiarskie co roku dążą do ciągłego udoskonalenia swoich sztandarowych produktów. Na skutek tej zdrowej konkurencji zyskują przede wszystkim kierowcy, którzy otrzymują z roku na rok jeszcze lepsze opony. Postanowiliśmy prześledzić tegoroczne propozycje zimowe i całoroczne od klasy ekonomicznej po klasę premium. Część z opon to zupełnie nowe linie produkcyjne, jeszcze inne to udoskonaleni następcy starszych modeli. Zdarza się, że klienci obawiając się ,,nowości’’ wolą wybierać starsze, bardziej już sprawdzone bieżniki. Nic bardziej mylnego, zdecydowana większość z poniższych propozycji to nowości już sprawdzone, najczęściej udoskonalone wersje swoich poprzedników. Z roku na rok obserwujemy, że gdy dany koncern wprowadza na rynek nowy model opony, to cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Tak było np. rok temu, gdy wprowadzono m.in. modele: Goodyear Ultra Grip 9, Michelin Alpin 5 czy Dayton DW 510 EVO. Tak będzie najpewniej i tym razem, gdyż odnowieniu uległy często popularne modele znanych koncernów. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami zimowymi i całorocznymi 2015/2016.

NOWOŚCI OPON ZIMOWYCH 2015/2016

SAETTA WINTER I SEIBERLING WINTER

Saetta i Seiberling to nowe opony zaprojektowane przez koncern Bridgestone. Technologie użyte do produkcji tych modeli zostały przeniesione ze starszych opon klasy premium, co zapewnia że opony będą miały dobre parametry za rozsądną cenę. Modele przeznaczone są głównie dla aut kompaktowych i rodzinnych. Sprawdzają się zarówno w mieście jak i na dłuższych trasach. Saetta/Seiberling to ,,brat bliźniak’’ modelu Dayton DW510, również produktu z koncernu Bridgestone. Obie marki produkowane są we włoskiej fabryce Bridgestone.
opona zimowa Saetta Winter

opona zimowa Saetta Winter


VOYAGER WINTER

Marka zaprojektowana przez koncern Goodyear. Mieszanka i wzór bieżnika wzorowane są na wieloletnim doświadczeniu amerykańskiego koncernu. Ogromnym atutem opony Voyager Winter jest zastosowanie ulepszonego bieżnika Goodyear Ultra Grip, który doceniony był przez miliony klientów na całym świecie. To sprawia, że tegoroczna nowość Voyager Winter to opona o znakomitym stosunku ceny do jakości z wysokimi indeksami hamowania na mokrej nawierzchni oraz niskim hałasem wytwarzanym przez opony.
opona zimowa Voyager Winter

opona zimowa Voyager Winter


PAXARO WINTER i VAN WINTER

Paxaro Winter to nowość z klasy ekonomicznej niemieckiego koncernu Continental. Technologia wzorowana jest na starszych modelach z klasy premium, dzięki czemu otrzymujemy produkt w bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Opona posiada 5 lat gwarancji od daty produkcji.
opona zimowa Paxaro Winter

opona zimowa Paxaro Winter


NOKIAN WR D4

Nokian to pionier w zakresie technologii opon zimowych, a model WR D4 to najnowszy produkt fińskiego koncernu dla samochodów osobowych. To pierwsza na świecie opona zimowa klasy premium, która oferuje przyczepność na mokrej nawierzchni w najlepszej klasie osiągając ocenę A na etykiecie Unii Europejskiej. Opis producenta jest znamienny ,,WR D4 to mistrz przyczepności, a zastosowane wyjątkowe innowacje umożliwiają bezpieczne i zrównoważone prowadzenie zarówno na mokrych, jak i ośnieżonych nawierzchniach’’ Model został zaprojektowany specjalnie pod kątem warunków zimowych w Europie Środkowej. Najnowszy produkt Nokiana doskonale sprawuje się przy zmiennych warunkach w tej części kontynentu. Nokian WR D4 to kontynuacja generacji WR D3, która odniosła wiele sukcesów w testach opon przeprowadzanych przez znane magazyny motoryzacyjne. Dzięki zastosowaniu specjalnego połączenia kauczuku i krzemionki najnowszy produkt fińskiego koncernu jest również oponą bardzo trwałą.
opona zimowa Nokian WR D4

opona zimowa Nokian WR D4


NOKIAN WR C3

Bieżnik WR C3 to propozycja fińskiego koncernu przeznaczona dla aut dostawczych. Dzięki specjalnej mieszance oraz rzeźbie bieżnika utrzymuje najwyższą przyczepność zarówno na błocie pośniegowym oraz w głębokim śniegu. Podobnie jak Nokian WR D4 dla aut osobowych, model dostawczy WR C3 jest specjalnie przystosowany do warunków panujących w Europie Środkowej. Kieszonkowe lamelki pompujące usuwają wodę z nawierzchni zapewniając stabilną przyczepność. Aby zapewnić większy udźwig w modelu WR C3 wzmocnionio także stopkę podwójnymi stalowymi pasami, która lepiej przylega do felgi, a tym samym zmniejsza hałas wewnątrz auta.
opona zimowa Nokian WR C3

opona zimowa Nokian WR C3


BRIDGESTONE BLIZZAK DM-V2

,,Najtrudniejsze warunki skandynawskiej zimy to naturalne środowisko opony Blizzak DM-V2, która zapewniając bezpieczeństwo, wygodę i kontrolę, daje pewność pozwalającą na szybką jazdę po lodzie i śniegu’’ – to krótki opis producenta. A jak jest w rzeczywistości? Jeszcze lepiej. Oprócz bardzo dobrej przyczepności na śniegu i błocie pośniegowym, model DM-V2 jest najprawdopodobniej jedną z najbardziej wytrzymałych opon na rynku. Wszystko to dzięki specjalnie zaprojektowanej nowoczesnej mieszance gumowej, która zapewnia dłuższą żywotność oraz większą odporność na uszkodzenia mechaniczne.
opony zimowe Bridgestone Blizzak DM-V2

opony zimowe Bridgestone Blizzak DM-V2


DUNLOP WINTER SPORT 5

To kontynuacja niezwykle udanego modelu Winter Sport 4D, który notował nie tylko znakomite wyniki w wielu prestiżowych testach motoryzacyjnych, ale także doceniany był przez samych użytkowników. Kolejna generacja ma być jeszcze lepsza. Udoskonalono m.in. ochronę przed aquaplaningiem dzięki głębszym rowkom w bieżniku, ale także zmniejszono zużycie paliwa, które jest wyraźnie niższe dzięki unikatowej konstrukcji rozkładu masy na całej powierzchni opony, zmniejszając opory toczenia. Dunlop Winter Sport 5 doskonale zachowuje się również na zamarzniętej i ośnieżonej nawierzchni zapewniając kierowcom niezawodną przyczepność i komfort w czasie podróży.
opona zimowa Dunlop Winter Sport 5

opona zimowa Dunlop Winter Sport 5


GOODYEAR UG PERFORMANCE G1

Goodyear UG Performance G1 to kontynuacja cenionego modelu UG Performance 2. Opona przeznaczona jest do aut o wysokich osiągach. Parametry w nowej generacji zostały poprawione niemal we wszystkich aspektach, a to dzięki dwóm charakterystycznym głębokim rowkom, które błyskawicznie odprowadzają wodę, błoto i śnieg spod powierzchni opony.
opona zimowa Goodyear UG Performance G1

opona zimowa Goodyear UG Performance G1


HANKOOK WINTER I*CEPT RS2 W452

Hankook Winter i*cept RS2 W452 to udoskonalona wersja znanego modelu i*cept RS W442. W porównaniu do poprzedniego modelu ulepszono mieszankę i poprawiono długość rowków bieżnika. Dzięki tej technologii opona osiąga lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni oraz na śniegu. Bieżnik przeznaczony głównie do rodzinnych aut kompaktowych.
opona zimowa Hankook Winter i*cept RS2 W452

opona zimowa Hankook Winter i*cept RS2 W452


HANKOOK WINTER I*CEPT EVO2 SUV W320A

Hankook Winter i*cept evo2 SUV (W320A) to następca modelu Winter i*cept evo (W310), który przeznaczony jest do aut typu SUV. W porównaniu z poprzednikiem zwiększono ilość lameli i klocków bieżnika co zapewnia lepszą przyczepność zwłaszcza na mokrej nawierzchni i śniegu. Producent zapewnia również, że nowy model jest bardziej odporny na uszkodzenia dzięki zastosowaniu lepszej mieszanki.
opona zimowa Hankook Winter i*cept EVO2 SUV W 320A

opona zimowa Hankook Winter i*cept EVO2 SUV W 320A


NOWOŚCI OPON CAŁOROCZNYCH 2015/2016

IMPERIAL ECODRIVER 4S

Imperial Ecodriver 4S to całoroczna nowość belgijskiego producenta. Ze względu na tańsze koszty wytworzenia większość opon produkuje się w fabrykach azjatyckich. Jakość dostosowana jest na rynek europejski, gdzie Imperial notuje większą częśc sprzedaży. Firma współpracuje z bardzo znanymi koncernami m.in. Bridgestone i Michelin, korzystając jednocześnie z ich doświadczenia. Model Ecodriver 4S wyposażony jest w asymetryczny wzór bieżnika, który bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Producent zadbał także o to, aby mieszanka sprawdzała się dobrze zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach.
opona całoroczna Imperial Ecodriver 4S

opona całoroczna Imperial Ecodriver 4S


FIRESTONE MULTISEASON

Nowa opona całoroczna amerykańskiego koncernu Firestone. Charakterystyczny rodzaj bieżnika zapewnia skuteczne odprowadzanie wody latem oraz błota pośniegowego i śniegu zimą. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz etykiety unijnie Firestone Multiseason, który charakteryzuje się przede wszystkim dobrą przyczepnością, niskim spalaniem paliwa oraz stosunkowo niską głośnością. Multiseason stworzony w technologii Nano-ProTech, zapewnia doskonałe bezpieczeństwo, a także ułatwia odprowadzanie wody i ogranicza zjawisko aquaplaningu. W chwili obecnej model ten można z całą pewnością zaliczyć do czołówki klasy średniej.
opona całoroczna Firestone Multiseason

opona całoroczna Firestone Multiseason


NOKIAN WEATHERPROOF

Nokian Weatherproof to nowa opona całoroczna z kilkoma nowatorskimi rozwiązaniami. jest przeznaczona dla kierowców, którzy oczekują bezpieczeństwa na śniegu i błocie pośniegowym oraz wydajnej i niewymagającej wysiłku jazdy w okresie letnim. ,,To uniwersalna opona zimowa o doskonałej przyczepności. Z drugiej strony jest to także opona letnia, która oferuje precyzyjne toczenie w gorącym sezonie letnim. Według naszych testów, produkty z serii Nokian Weatherproof są o wiele bezpieczniejsze i bardziej wszechstronne niż typowe opony całoroczne. Symbol śnieżynki oznacza również, że opona jest odpowiednia i oficjalnie zatwierdzona do użytku w zimie’’ – mówi w rozmowie z nokiantyres.pl Olli Seppälä, kierownik ds. rozwoju produktu w firmie Nokian Tyres.
opona całoroczna Nokian Weatherproof

opona całoroczna Nokian Weatherproof


GOODYEAR VECTOR 4SEASONS G2

Jedna z najlepszych obecnie opon całorocznych na rynku. Następca bardzo cenionego przez kierowców modelu Goodyear Vector 4Seasons. Można powiedzieć, że jest to nowość, aczkolwiek bardzo sprawdzona. Amerykański koncern zadbał o to, aby nowy bieżnik spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Na uwagę zasługuje bardzo dobra średnia ocena na etykietach C/B. co znaczy, że model Vector 4 Seasons G2 charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością i niskim spalaniem paliwa przez cały rok.
opona całoroczna Goodyear Vestor 4Seasons GEN-2

opona całoroczna Goodyear Vestor 4Seasons GEN-2


MICHELIN CROSS CLIMATE – opona letnia z homologacją zimową

Michelin CrossClimate daje początek nowej kategorii opon. W przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi w lecie i zimie są wynikiem technicznego kompromisu, Michelin CrossClimate uzyskała najwyższą klasę „A" przyczepności do mokrej nawierzchni zarówno wg kryteriów oceny opon letnich jak i zimowych. CrossClimate to połączenie technologii opon zimowych i letnich - do tej pory uważane za niemożliwe do zastosowania w jednej oponie.
opona letnia z homologacją zimową Michelin CrossClimate

opona letnia z homologacją zimową Michelin CrossClimate

Źródło: 24opony.pl
płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia