Opony z systemem DriveGuard. Innowacyjna technologia koncernu Bridgestone - 24opony.pl

Opony z systemem DriveGuard. Innowacyjna technologia koncernu Bridgestone

Przebita opona to zmora każdego kierowcy. Wyobraź sobie, że już więcej nie utkniesz na drodze. Naprzeciw oczekiwaniom wyszedł koncern Bridgestone, który zaproponował system DriveGuard, który jest rozwinięciem projektu RunFlat.

Bridgestone Driveguard – o co chodzi?

Dostajemy wiele zapytań od Was, czym jest system DriveGuard. Zatem postaramy się wyjaśnić te kwestię.Przede wszystkim warto zacząć od twórcy tej innowacji. Mamy na myśli koncern Bridgestone. Japońska marka zaprezentowała najbardziej zaawansowane ogumienie typu RunFlat. Koncepcja Bridgestone przewyższa wszystkie znane rozwiązania i potrafi poradzić sobie praktycznie z każdym rodzajem uszkodzenia, przyczyniając się do bezpiecznej podróży bez natychmiastowej wymiany ogumienia – zaraz po uszkodzeniu.

Testy DriveGuard 

W propagowaniu technologii DriveGuard wziął udział Stefano Modena – były kierowca wyścigowy. Włoch w swoich dorobku ma 70 wyścigów w Formule 1. Modena testował rozwiązanie japońskiego koncernu. Na własnej skórze mógł przekonać się, że pojazd, pomimo wbicia gwoździa w oponę, radzi sobie na drodze nieźle. Producent zaleca, aby w przypadku przebicia opony nie przekraczać prędkości 80 km/h.

Opony z systemem DriveGuard oraz gwóźdź

Opony z systemem DriveGuard oraz gwóźdź

Garść ciekawostek i parametry 

Według twórców projektu DriveGuard opony Bridgestone pasują do prawie wszystkich modeli nowych samochodów. W związku z tym daje to liczbę około 32 milionów aut, w których tego typu ogumienie może być wykorzystywane. Parametry techniczne w porównaniu z tradycyjnymi oponami są bardzo podobne. Mamy na myśli drogę hamowania i parametry toczenia. 

 

Opona z systemem DriveGuard wspomaga kierowcę w przypadku przebicia gwoździem, szkłem czy metalem

Opona z systemem DriveGuard wspomaga kierowcę w przypadku przebicia gwoździem, szkłem czy metalem

Czym się wyróżniają opony z systemem DriveGuard?

W modelu Bridgestone z technologią DriveGuard postawiono na poprawę boków opony, co wpływa pozytywnie na konstrukcje i zmniejsza ich twardość. Co ciekawe, ulepszono rozkład nacisku w oponie bez powietrza oraz zminimalizowano wagę opony DriveGuard o około 10% procent. Ponadto dopracowano system, który umożliwia rozpraszanie temperatury, gdy ogumienie jest uszkodzone.

 

Modele opon Bridgestone z systemem DriveGuard

Modele opon Bridgestone z systemem DriveGuard

Wyróżnienia dla opony Bridgestone z systemem DriveGuard

Wyróżnienia dla opony Bridgestone z systemem DriveGuard

Autor: Dariusz Janiszewski

Pasjonat motoryzacji, który od wielu lat profesjonalnie doradza w wyborze opon i felg. Posiada bogate doświadczenie na rynku oponiarskim – od opon do aut miejskich, aż po ogumienie do jazdy wyścigowej. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem japońskiej motoryzacji lat 80. i nowinek technologicznych.

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.