Mobilna wulkanizacja. Warto wybrać mobilny serwis opon? - 24opony.pl

Mobilna wulkanizacja. Warto wybrać mobilny serwis opon?

Mobilna wulkanizacja opon to użyteczna alternatywa zarówno w przypadku sezonowej wymiany, jak i awarii ogumienia w trasie. W szczycie sezonu warsztaty przeżywają prawdziwe oblężenie, a długie kolejki niejednego kierowcę przyprawiły o ból głowy. Dlaczego warto wybrać mobilny serwis opon? Zapraszamy do artykułu!

Na czym polega mobilna wulkanizacja?

Mobilna wulkanizacja to stosunkowo nowa usługa, oferująca wymianę lub naprawę opon w dowolnym miejscu. Na wykonanie usługi możemy więc liczyć zarówno w środku podróży na wakacje, jak i na parkingu pod supermarketem.

Usługi mobilnej wulkanizacji rozwiązują wiele problemów kierowców. Dużym atutem tego rozwiązania jest oszczędność czasu i pieniędzy. Kierowca nie musi czekać w długich kolejkach w celu wymiany opon oraz umawiać się na konkretny termin wizyty w warsztacie.

Dowiedz się więcej: Wulkanizacja opon. Wszystko co powinieneś wiedzieć o naprawie ogumienia

Jak wygląda mobilna wymiana opon?

Mobilna wymiana opon wygląda niemal identycznie jak w standardowym serwisie. Mobilna wulkanizacja przyjeżdża na miejsce, a dzięki samochodom o nadwoziu VAN, jest wyposażona w potrzebny sprzęt – między innymi montażownicę bezłyżkową, wyważarkę oraz sprężarkę.

Wymiana opon z dojazdem nie różni się więc jakością od tej, wykonanej w warsztacie. Jedyną różnicą w mobilnej wulkanizacji jest fakt, że specjalista dojedzie we wskazane miejsce. Kierowca nie musi kłopotać się dojazdem do warsztatu.

Mobilna wymiana opon przebiega w kilku krokach:

  • demontaż kół z pojazdu,

  • zdjęcie opony z felgi,

  • założenie nowych opon na obręcze,

  • pompowanie do właściwego ciśnienia i wyważanie kół,

  • montowanie kół w samochodzie.

Mobilny wulkanizator przyjeżdża na miejsce ze wszystkimi potrzebnymi narzędziami

Mobilny wulkanizator przyjeżdża na miejsce ze wszystkimi potrzebnymi narzędziami

Mobilna wulkanizacja – jaka jest cena?

Cena usług mobilnej wulkanizacji najczęściej nie odbiega zanadto od tych w stacjonarnym zakładzie. Całkowity koszt usługi będzie uzależniony od ilości i zakresu prac, które muszą zostać wykonane.

Wybierając mobilny serwis opon, kierowca musi liczyć się z nieco wyższą ceną od stacjonarnej wulkanizacji. Wynika ona z kosztów dojazdu wulkanizatora na miejsce, w którym stoi samochód. Warto zapytać o nie telefonicznie, jeszcze przed zamówieniem usługi.

Warto pamiętać, że mobilna wulkanizacja 24h może naliczyć dodatkowe koszty w niedzielę lub w nocy. Pora, w której naprawa ogumienia lub jego wymiana jest konieczna ma także duże znaczenie na cenę, która może wzrosnąć nawet o 50%.

Dodatkowe mobilne usługi wulkanizacyjne

Mobilna wulkanizacja oferuje znacznie więcej niż tylko wymianę, naprawę lub konserwację opon. Profesjonalni fachowcy często rozszerzają zakres usług o kontrolę i konserwację klimatyzacji, a także oględziny reszty samochodu.

Dzięki nim, kierowca może dowiedzieć się o innych problemach wymagających szybkiej naprawy, co pozwoli zachować auto w lepszym stanie technicznym.

Mobilna wulkanizacja często oferuje też dodatkowe usługi

Mobilna wulkanizacja często oferuje też dodatkowe usługi

Zalety mobilnej wulkanizacji

Jak widzimy z poprzednich części, mobilna wulkanizacja posiada oczywiste zalety takie jak wygoda oraz ratunek w krytycznych sytuacjach. Wielu kierowców wciąż waha się, czy skorzystać z mobilnej wulkanizacji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety tego rozwiązania, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości!

Oto kilka powodów, dla których warto wybrać mobile usługi wulkanizacyjne!

Szybka pomoc w przypadku awarii

Mobilna wulkanizacja jest idealnym rozwiązaniem w sytuacjach podbramkowych. Uszkodzenie lub awaria opony w trasie może skutecznie pokrzyżować szyki, szczególnie gdy spieszymy się na ważne spotkanie lub jedziemy na wymarzony urlop.

Mobilny wulkanizator szybko naprawi lub wymieni opony bez konieczności dojazdu do warsztatu. Pozwala to na stosunkowo szybkie kontynuowanie jazdy, dzięki czemu nie musimy rezygnować z własnych planów.

Wygoda i oszczędność czasu

W stacjonarnych warsztatach często należy umówić się na konkretny termin, co stwarza konieczność zaplanowania wizyty. Dodajmy do tego nawet godzinny korek przed dojazdem do warsztatu i już jesteśmy pozbawieni pokaźnej części cennego czasu wolnego.

Zamawiając mobilną wulkanizację zyskujemy pomoc fachowca w wybranym miejscu i terminie – nawet we własnym garażu! To wygodne rozwiązanie dla zapracowanych i ceniących komfort kierowców.

Mobilne usługi wulkanizacyjne pozwolą oszczędzić dużo czasu – szczególnie gdy jesteśmy w trasie

Mobilne usługi wulkanizacyjne pozwolą oszczędzić dużo czasu – szczególnie gdy jesteśmy w trasie

Profesjonalne usługi w każdym miejscu

W dzisiejszych czasach niemal wszystko mamy w zasięgu telefonu – od zamawiania jedzenia, aż po robienie zakupów.

Mobilna wulkanizacja to usługa dostosowana do nowoczesnych kierowców. Wystarczy jeden telefon i doświadczony profesjonalista zajmie się naszym ogumieniem. Korzystanie z mobilnej wymiany opon może nie tylko ułatwić życie, ale też oszczędzić wielu nerwów.

Lepsze dbanie o opony

Opony to część pojazdu, która wymaga uwagi cały czas, nie tylko w przypadku awarii. Dzięki regularnej konserwacji nie tylko wydłuży się ich żywotność, ale też zachowają estetyczny wygląd.

Zakres usług mobilnej wulkanizacji obejmuje też czyszczenie i konserwację ogumienia. Dzięki pomocy specjalistów pozbędziemy się resztek soli i chemikaliów z opon, które odwdzięczą się znakomitą sprawnością.

Autor: Dariusz Janiszewski

Pasjonat motoryzacji, który od wielu lat profesjonalnie doradza w wyborze opon i felg. Posiada bogate doświadczenie na rynku oponiarskim – od opon do aut miejskich, aż po ogumienie do jazdy wyścigowej. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem japońskiej motoryzacji lat 80. i nowinek technologicznych.

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.