RANKING TOP 5 OPON ZIMOWYCH

oznaczenia opon
oznaczenia opon
oznaczenia opon
budowa opony
budowa opony
budowa opony
indeksy prędkości i nośności
indeksy prędkości i nośności
ind. prędkości i nośności
tabele ciśnień
tabele ciśnień
tabele ciśnień
zamienniki opon
zamienniki opon
zamienniki opon
opinie o oponach
opinie o oponach
opinie o oponach
porównaj opony
porównaj opony
porównaj opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak przechować opony
jak przechować opony
jak przechować opony

RANKING TOP 5 OPON ZIMOWYCH

Ranking najpopularniejszych opon zimowych według Klientów sklepu 24opony.pl

 

Mimo tego, że na zewnątrz wciąż jeszcze piękne słońce, sezon zimowy nadchodzi wielkimi krokami. Jakie opony zimowe wybrać na zimę?
Przedstawimy Wam opony zimowe najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Ale wcześniej kilka słów o oponach zimowych.

Na zimówkach jeździmy od jesieni do wiosny. Gdy tylko temperatura spadnie poniżej umownych 7 stopni Celsjusza, należy wymienić opony. Gdy średniodobowa temperatura spada poniżej 7 stopni, mieszanka gumowa opon letnich gwałtownie twardnieje i traci swoje właściwości jezdne. Poruszanie się na oponach letnich zimą jest bardzo niebezpieczne, ponieważ chociażby droga hamowania znacznie się wydłuża.

Opona zimowa powinna posiadać symbol śnieżynki na tle trzech szczytów górskich 3PMSF ( z języka angielskiego- three peak mountain snow flake). Symbol świadczy o tym, że opony przeszły bardzo rygorystyczne testy wg. przepisów ONZ i UE, wynikających z Regulaminu 117 EKG ONZ i rozporządzenia 661/2009. Zgodnie z przepisami zarówno skład mieszanki, jak i bieżnik spełniają wymogi opon przeznaczonych do jazdy zimą.

 Symbol 3PMSF

 Symbol 3PMSF

Top 5 opon zimowych

 Miejsce I- opona zimowa Kleber Krisalp HP3

Najczęściej wybieraną oponą zimową przez naszych klientów jest opona Kleber Krisalp HP3 produkowana przez koncern Michelin. To największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon. Krisalp HP3 dzięki znacznie większej ilości lameli i ich lepszemu ułożeniu na bieżniku, gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa na zaśnieżonych nawierzchniach. Nowa mieszanka gumowa z dodatkiem elastomerów funkcjonalnych sprawia, że droga hamowania na oblodzonej nawierzchni jest krótsza o 8% w porównaniu z poprzedniczką, również cieszącą się ogromnym powodzeniem, oponą Kleber Krisalp HP2.
Kleber Krisalp HP3 to jedna z najskuteczniejszych opon zimowych również na mokrej nawierzchni. Bieżnik w kształcie litery V i kanały rynnowe „Toboggan” znacznie poprawiają  odprowadzanie wody spod opony i zmniejszają ryzyko aquaplaningu.
Opona zimowa Kleber Krisalp HP3 produkowana jest w przedziale od 15 do 19 cali. Posiada oznaczenie M+S oraz 3 Peak Mountain Snow Flake. Symbol płatka śniegu na tle góry jest jedynym oznaczeniem opony zimowej wg. przepisów ONZ i UE, wynikających z Regulaminu 117 EKG ONZ i rozporządzenia 661/2009. Oznacza, że opona ma odpowiedni do warunków zimowych bieżnik oraz skład i twardość mieszanki gumowej.

 

Kleber Krisalp HP3

Kleber Krisalp HP3

Miejsce II- opona zimowa Kormoran Snow

Kormoran to dobrze znana nam rodzima marka dziś należąca również do koncernu Michelin. Charakteryzuje się bardzo dobrą jakością w przystępnej cenie. Nowoczesna mieszanka z domieszką krzemionki zastosowana w oponie zimowej Kormoran Snow zapewnia, że opona zachowuje swoją miękkość nawet w bardzo niskich temperaturach. Mniejsze opory toczenia powodują, że zużycie paliwa jest znacznie niższe, a co za tym idzie, również emisja dwutlenku węgla do środowiska jest zminimalizowana. Kierunkowy wzór bieżnika doskonale odprowadza wodę i błoto pośniegowe spod kół, dzięki czemu ryzyko aquaplaningu jest mniej prawdopodobne. Gęsty układ lameli powoduje, że opona świetnie sobie radzi podczas jazdy zimą. Wgryza się w śnieg dzięki czemu jest niezwykle przyczepna. Kormoran Snow jest typową oponą zimową, posiada również oznaczenie M+S oraz 3 Peak Mountain Snow Flake.

 

Kormoran Snow

Kormoran Snow

Miejsce III- opona zimowa Nokian WRD4

Kolebką powstania opon Nokian jest miejscowość Nokia w Finlandii. Nokian to najbardziej wysunięty na północ producent opon. Nie powinien więc dziwić nikogo fakt, że opony zimowe wyprodukowane zgodnie z myślą techniczną z dalekiej północy doskonale radzą sobie w trudnych warunkach zimowych. Opona zimowa Nokian WRD4 to pierwsza opona klasy wyższej do samochodów osobowych, która uzyskała ocenę “A” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni. Oznacza to w praktyce, że opona może pochwalić się znacznie krótszą drogą hamowania. Mocne i masywne żebro centralne opony Nokian WRD4 zapewnia doskonałą przyczepność, stabilność i komfort jazdy. Nowoczesne rozłożenie cząsteczek mieszanki kauczukowej Nokian Twin Trac Silica, która zawiera naturalny kauczuk, krzemionkę i olej rzepakowy, zapewnia świetne osiągi na śniegu i mokrej nawierzchni.
Model został zaprojektowany specjalnie pod kątem warunków zimowych w Europie Środkowej. Nokian WRD4 doskonale sprawuje się przy zmiennych warunkach w naszej części kontynentu.
Opis producenta jest znamienny ,,WR D4 to mistrz przyczepności, a zastosowane wyjątkowe. Innowacje umożliwiają bezpieczne i zrównoważone prowadzenie zarówno na mokrych, jak i ośnieżonych nawierzchniach’’
Opony Nokian WRD4 występują w przedziale od 14 do 20 cali.
Oznaczenie M+S oraz 3 Peak Mountain Snow Flake również znajduje się na oponie Nokian WRD4.

Nokian WRD4

Nokian WRD4

Miejsce IV- opona zimowa Barum Polaris 3

Barum to marka o czeskich korzeniach ze stajni potentata oponiarskiego Continental. Opony Barum rewelacyjnie sprawdzają się na miejskich drogach, gwarantują stabilną jazdę, niezłe osiągi i są w dobrej cenie. Barum Polaris 3 przeznaczona jest  do samochodów osobowych oraz tych z  napędem 4x4 i typu SUV. Trzy rowki zwane przez producenta “śniegołapaczami” zatrzymują śnieg, dzięki czemu ruszanie na zaśnieżonej nawierzchni jest łatwiejsze. Większa jest również kontrola hamowania. Lamele o różnych głębokościach zapewniają wolniejsze zużywanie się opony. Opona słynie  z dużych przebiegów i wyjątkowej trwałości. Opona zimowa Barum Polaris 3 produkowana jest w rozmiarach od 13 do 16 cali. Posiada również symbol M+S raz  symbol alpejski 3 Peak Mountain Snow Flake.

 

 

Barum Polaris 3

Barum Polaris 3

Miejsce V- opona zimowa Pirelli Cinturato Winter

Marki Pirelli nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To pionierska firma w branży oponiarskiej, która produkuje opony od XIX wieku.
Nowoczesny, kierunkowy bieżnik w kształcie grotów zastosowany w oponie zimowej Pirelli Cinturato Winter zapewnia znakomite zachowanie na zaśnieżonej nawierzchni, a szerokie kanały odprowadzające wodę spod opony zmniejszają ryzyko aquaplaningu.
Opona Pirelli Cinturato Winter dzięki kwadratowemu odciskowi bieżnika opony i równomiernemu rozłożeniu ciśnienia zapewnia lepsze prowadzenie i hamowanie na suchej nawierzchni.
Na bieżniku nowej opony w czterech miejscach  umieszczony jest napis NOW SNOW. Producent sugeruje, by zmienić opony na nowe kiedy literka W  zniknie i zobaczymy napis NO SNOW, po to, by utrzymać bezpieczeństwo i odpowiednie osiągi na ośnieżonej drodze.
Opona oczywiście również posiada symbol alpejski 3 Peak Mountain Snow Flake oraz M+S.

 

Pirelli Cinturato Winter

Pirelli Cinturato Winter

Przedstawiliśmy Państwu opony najczęściej wybierane przez naszych Klientów. Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy choć trochę wybór. Zapraszamy do lektury i do zakupów w naszym sklepie.

Źródło: 24opony.pl
płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia