Michelin CrossClimate – najlepsza opona całoroczna na rynku? Sprawdź testy i porównanie z Michelin CrossClimate+ - 24opony.pl

Michelin CrossClimate – najlepsza opona całoroczna na rynku? Sprawdź testy i porównanie z Michelin CrossClimate+

oznaczenia opon
oznaczenia opon
oznaczenia opon
budowa opony
budowa opony
budowa opony
indeksy prędkości i nośności
indeksy prędkości i nośności
ind. prędkości i nośności
tabele ciśnień
tabele ciśnień
tabele ciśnień
zamienniki opon
zamienniki opon
zamienniki opon
opinie o oponach
opinie o oponach
opinie o oponach
porównaj opony
porównaj opony
porównaj opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak przechować opony
jak przechować opony
jak przechować opony

Michelin CrossClimate – najlepsza opona całoroczna na rynku? Sprawdź testy i porównanie z Michelin CrossClimate+

Zastanawiasz się, jakie opony całoroczne wybrać? Specjalnie dla Was poruszymy wątek opon całorocznych francuskiego koncernu – Michelin CrossClimate oraz Michelin CrossClimate+. Na rynku oponiarskim pojawiło się wiele pozytywnych głosów na temat tego całorocznego duetu opon. Ale jak jest faktycznie? Czy opony ze stajni Michelin możemy określić wygranym wyścigu o miano najlepszych opon całorocznych ostatnich kilku lat? Co mówią testy opon Michelin CrossClimate oraz opinie użytkowników tego ogumienia? Zapraszamy do artykułu! 

Michelin CrossClimate – opis opony 

Opona Michelin CrossClimate to opona klasy premium przeznaczona do samochodów osobowych. Ogumienie francuskiego producenta sprawdzi się zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Michelin CrossClimate dostępne są w 59 rozmiarach i wariantach felg od 15 do 19 cali.

Wiele modeli opony Michelin zostało wyposażonych w symbol XL (Extra Load). Model posiada także oznaczenie trzech szczytów z płatkiem śniegu, czyli 3PMSF. W praktyce oznacza to, że jeżeli preferujesz jazdę na jednym komplecie opon przez cały rok, wybór tego typu ogumienia może być świetna alternatywą.

Michelin CrossClimate 205 55 r16

Opony 205/55/R16 to jeden z najbardziej popularnych rozmiarów na rynku. Często pytanie nas o dostępność ogumienia Michelin CrossClimate 205/55/R16. Jeśli chcecie upewnić się, jaki rozmiar opon posiadacie, wystarczy sprawdzić informacje na ścianie bocznej opony, która posiada szereg symboli. Warto te kwestię przeanalizować w przypadku pierwszego zakupu opon.

Jak czytać rozmiar opony 205/55 R16? Pierwsza pozycja w podanym rozmiarze ogumienia oznacza jej szerokość i podaje się ją w milimetrach, czyli 205. Kolejna z liczba, wskazuje na wysokość profilu podawana jako procent z szerokości, czyli 55% z 205. Ostatnia z liczb wskazuje nam na średnice felgi (podawana w calach), na jakiej trzeba zamontować ogumienie. W przypadku opony 205/55 R16 jest to 16 cali.

Sprawdź inne rozmiary Michelin CrossClimate! 

Michelin CrossClimate – opinie

Jednym z ważniejszych czynników przy zakupie opon są opinie użytkowników. Przeanalizowaliśmy kilka komentarzy na temat opon Michelin CrossClimate, które pochodzą z naszej strony. Użytkownicy ogumienia francuskiego koncernu szczególnie cenią opony CrossClimate za przyczepność na mokrej nawierzchni.

Co warte podkreślenia, opona Michelin nie traci właściwości jezdnych na śniegu, co często podkreślają kierowcy. W przypadku opon całorocznych nie to takie jednoznaczne. Jak sama nazwa opon wskazuje – ogumienie powinno sprostać obciążeniom w każdych warunkach, co nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Sprawdź opinie dotyczące opony Michelin CrossClimate!

Michelin CrossClimate oraz felgi BBS

Michelin CrossClimate oraz felgi BBS

Test opon Michelin CrossClimate 

Na wstępnie warto wspomnieć, że Michelin CrossClimate uzyskały klasę "A" w przyczepności na mokrej nawierzchni zarówno w letnich warunkach, jak i zimowych. Model został przetestowany przez takie organizację jak ADAC, Tyrereviews czy TUV-Sud Product Service. Testy potwierdziły, że model CrossClimate jest oponą, na którą warto zwrócić uwagę. Oprócz klasy "A" w przyczepności na mokrej nawierzchni, opona uzyskała też najlepszą ocenę (symbol jednej fali) w kategorii hałasu w etykietach.

Jednak Michelin CrossClimate – jak każda opona – ma swoje wady i zalety. Zatem spójrzmy, co według niezależnych źródeł jest mocną i słabą stroną produktu Michelin. Opona Michelin CrossClimate w testach:

Test opon całorocznych ADAC (2018)

  • Zalety – najniższe zużycie w teście, dobre na suchej i oblodzonej nawierzchni.
  • Wady – słabe na śniegu.

Test opon całorocznych vs opony zimowe (2017) stworzony przez Tyrereviews

  • Zalety – dobre przyspieszanie i hamowanie na śniegu, dobre na mokrej nawierzchni, bardzo krótkie hamowanie na suchej nawierzchni, doskonałe prowadzenie na suchej nawierzchni.
  • Wady – słabe prowadzenie na śniegu.

Michelin CrossClimate+ 

Michelin CrossClimate Plus to młodszy brat Michelin CrossClimate. Jest to kolejna generacja opony letniej z homologacją zimową, o czym świadczą między innymi 3 szczyty górskie oraz płatek śniegu. W bieżniku CrossClimate+ zastosowane mieszankę specjalnie wyprodukowanej gumy, która ma zapewnić bezpieczeństwo na drodze.

Inżynierzy francuskiego koncernu uważają, że w oponie poprawiono również efektywność hamowania oraz komfort prowadzenia na suchej nawierzchni. Ogumienie Michelin posiada bieżnik w kształcie litery "V", co ma wpłynąć na lepszą twardość opony i odporność na zużycie.

Sprawdź inne rozmiary Michelin CrossClimate+! 

bieżnik opony Michelin CrossClimate

bieżnik opony Michelin CrossClimate

Testy opon Michelin CrossClimate+ 

Michelin CrossClimate+ jest oponą całoroczną klasy premium, która jest przeznaczona do montażu w samochodach osobowych. W lutym 2017 roku, koncern Michelin wprowadził na rynek opony Michelin CrossClimate+, które mają łączyć to, co najlepsze w świecie opon letnich i zimowych. Jest to swoisty następna Michelin CrossClimate. 

Co mówią niezależne źródła? Jakie są wady i zalety Michelin CrossClimate+? Sprawdźmy! 

Auto Bild All Season Tyre Test (2020)

  • Zalety – opony całoroczna klasy premium o zrównoważonych osiągach, dynamicznych właściwościach jezdnych, precyzyjnym sterowaniu, niskim zużyciu, niskim oporze toczenia.
  • Wady – wysoka cena.

Sport Auto All Season Tyre Test (2020)

  • Zalety – dobre osiągi na mokrej nawierzchni, mocna na suchej nawierzchni.
  • Wady – wrażliwa na poślizg, więc nie jest zalecana dla pojazdów bez ESP. Średnia ochrona przed aquaplaningiem. Buczenie podczas pokonywania zakrętów.

ADAC SUV All Season Tyre Test (2020)

Michelin CrossClimate Plus – opinie

Użytkownicy doceniają oponę za kontrolę nad pojazdem zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Co ciekawe, jeden z internautów zwrócił uwagę, że po 100 tys. km pękły druty opony, gdzie w jego opinii ogumienie zużyło się w 90 procentach. Według kolejnych recenzji, opony Michelin są ciche, trwałe, a przy potrzebie szybkiego przyspieszenia czy nagłego hamowania nie tracą przyczepności.

Użytkownicy Michelin CrossClimate+ cenią opony za przystosowanie do polskich warunków pogodowych. Według nich jazda w zalanych koleinach nie stanowi problemu. Opona posiada oceną 4.82/6.

Sprawdź więcej opinii Michelin CrossClimate+!

Porównanie Michelin CrossClimate i Michelin CrossClimate+ 

Zapewne zastanawiacie się, jakie są różnice pomiędzy CrossClimate a CrossClimate+. Jeśli chodzi o aspekty wizualne jedyną zmianą w w CrossClimate Plus jest dodanie znaku "+" na ścianie bocznej. Główną zmianą, którą szczyci się koncern Michelin to ulepszona mieszanka bieżnika. Dzięki czemu młodszy brat CrossClimate ma zapewnić większy przebieg, co ma mu dać przewagę nad innymi oponami całorocznymi.  

W ogumieniu CrossClimate+ znacznie ograniczono różnice we właściwościach jezdnych pomiędzy oponą relatywnie nową a oponą używaną. W praktyce oznacza to, że opona lepiej zachowuje swoje właściwości jezdne na nawierzchni suchej, mokrej i na śniegu przez cały okres użytkowania. Jedną z wad opony jest spadek na etykiecie w kontekście hamowania na mokrej nawierzchni o jeden stopień, czyli z A do B. 

Źródło: 24opony.pl
płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia